Randevu ve Sorularınız İçin 0312 490 01 65
+90 312 490 01 65
BURUN
ESTETİĞİ
Burun Estetiği
TIKLAYIN
LİPOMATİK
YAĞ ALDIRMA
Lipomatik ile Yağ Aldırma
TIKLAYIN
MEME
BÜYÜTME
Meme Büyütme
TIKLAYIN

3 Boyutlu Dolgu

Ankara’da 3 Boyutlu Dolgu & Fiyatı

Ankara’da 3 boyutlu dolgu yaptırmak istiyorsanız Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef dolgu estetiği fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara üç boyutlu dolgu fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız iletişim sayfası‘ndaki formu kullanarak, 0312 490 01 65 numaralı telefondan ya da sayfanın altındaki whatsapp butonunu kullanarak bize ulaşıp hemen fiyat öğrenebilirsiniz. 3 boyutlu dolgu hakkında hakkında sık sorulan soruların cevaplarını sayfanın devamında bulabilirsiniz.

Dr. Yücel Demir'e Sorabilirsiniz
Soru İçin ARAYIN!

3 Boyutlu Dolgunun Farkı

Zamanın cildimizde bıraktığı etkilerden bir tanesi de yaş ile birlikte cildin altındaki yağ dokusunun azalması ve cilde gerginliğini veren maddelerin eksilmesidir. Bunun neticesinde ciltte kırışıklık, çökme, sarkma ya da dudak gibi bölgelerde incelme görülebilir. 3 boyutlu dolgu saydığımız bu rahatsızlıkların çözümünde etkilidir.

3 boyutlu dolgu uygulaması kırışıklıklarının giderilebilmesi, insanların ciltlerinde dolgun görüntü yaratabilmek adına tercih edebilecekleri dolgu tedavilerinden bir tanesidir. 3 boyutlu dolgu uygulamasında hyaluronik asit partikülleri içerisindeki ve arasındaki kovalent bağ oluşumuna katkı yaratarak küçük hacimlerde geniş alanların doldurulmasını sağlar.

Özellikle 3 boyutlu dolgu uygulamasının diğer dolgu uygulamalarına göre kalıcı olması onu tercih edilebilir yapan faktörlerden bir tanesi olarak gösterilebilir. 3 boyutlu dolgu uygulaması öncesinde bölge lokal anestezi ile uyuşturulur ve bölgedeki hyaluronik asitin azaldığı yerlere uygulanır. 3 boyutlu dolgu ile enjekte işlemi yapılan yerlerde hacim yaratılarak tedavi sağlanır. Uygulamada ne kadar enjeksiyon sayısının gerekeceği bölgeye ve kırışıklığın derinliğine göre farklılık gösterebilir. Uygulama yapıldıktan sonra hasta günlük yaşamına geri dönebilir.

Dolgu İşlemi Sonrası Ne Gibi Faydalar Gözlemlenir?

3 boyutlu dolgu gibi uygulamalar ile ciltte bulunan derin kırışıklıklar giderilebilir, ciltte bulunan hacim kaybı düzetilebilir ya da çeşitli çukurlar tedavi edilebilir. Dolgu uygulaması cilt altına enjeksiyon tedavisi uygulanmasıdır.

Dolgu Uygulaması Öncesinde, Sırasında ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ancak dolgu uygulanacağı zaman da bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekir. Özellikle dolgunun ciltte alerjik reaksiyona yol açmaması çok önemli bir durumdur. Bu nedenle dolgunun cilt ile uyumlu olması gerekir. Aynı zamanda uzun ömürlü etki sağlaması da dolguyu tercih sebebi haline getirebilir. Cerrah açısından ise dolgunun pratik bir uygulama özelliğinin bulunması önemli olmaktadır. 3 boyutlu dolgu uygulamasında kullanılan hyaluronik asit, dolguyla küçük hacimlerde geniş alanların doldurulmasına yardımcı olur. 3 boyutlu dolgu uzun süreli etki sağlayabilen bir dolgu yöntemi olarak gösterilebilir. 3 boyutlu dolgu uygulamasında işlem yapılacak bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Sonrasında ihtiyaç duyulan bu bölgedeki hyaluronik asitin azaldığı yerlere dolgu işlemi uygulanır. Ama dolgu enjekte edilen yerlerde istenilen şekilde bir hacim oluşturularak tedavi edilmesini sağlamaktır. Ancak elbette bu noktada ne kadar enjeksiyon sayısı gerektiği tamamen 3 boyutlu dolgu uygulaması yapılacak bölgeye, bölgedeki kırışıklığın ne kadar derin ve ne kadar uzun olduğuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. 3 boyutlu dolgu uygulamasında hastaya yatış işlemi yapılmasına gerek olmaz. Hemen dolgu tedavisinin ardından hasta günlük yaşamına geri dönebilir.

Dr. Yücel Demir'e Sorabilirsiniz
Soru İçin ARAYIN!
Hastanın yapılacak 3 boyutlu dolgu işlemi öncesinde doktorunu ve işlemin uygulanacağı yeri iyi seçmesi gerekir. Kesinlikle bu tip uygulamalar uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aynı zamanda hasta mutlaka doktorundan süreç hakkında detaylı bilgi almalı ve beklentilerini açık bir şekilde dile getirmelidir. Dolgu uygulaması olarak pek çok farklı madde kullanılabilmektedir. Bu noktada da hastanın doktoru bu maddelerin özellikleri konusunda konuşması karar alma sürecinde etkili bir rol oynayabilir. Özellikle ciltte alerjik reaksiyon yaratmayacak ve cilde uyumlu olacak dolgu uygulamalarının tercih edilmesinin önemi büyük olur. Benzer şekilde cildinize uygulanacak enjeksiyon sayısı uygulama yapılacak bölgeye ve cildin ihtiyacına göre değişiklik gösterebilir. Bu konuda enjeksiyon sayısı ancak doktor ile yapacağınız görüşme sonrasında net bir hal alabilecektir.

Dolgu Uygulamasının Kullanım Alanları Nelerdir?

3 boyutlu dolgu uygulamasının pek çok farklı kullanım alanı olmaktadır. Özellikle burun kenarlarında kırışıklık bulunan kişilere, ağız kenarlarında sarkma olan kişilere ya da elmacık kemiğinin olduğu alanın dolgunlaştırılmasını isteyen kişilere 3 boyutlu dolgu tedavisi uygulanabilir. Bunun yanı sıra bazı kişiler dudaklarının ince olmasında estetik nedenler ile şikayetçi olabilirler ve dudaklarının daha dolgun görünmesini isteyebilirler. İşte dudaklarda o istenen görüntüyü sağlamak için dudak dolgusu olarak da 3 boyutlu dolgu yöntemi tercih edilebilir. Bunun yanı sıra 3 boyutlu dolgu ile dudak dolgusu yaş ile beraber dudaklarında incelme ile karşılaşmış ve bundan şikayetçi olan kişilere de uygulanabilir. Kırışıklık tedavisi için aynı şeyi söyleyemesek de dudak dolgusu için her yaştan insana hitap eden bir uygulama olduğunu söylemek mümkündür. Aynı zamanda yine yaş ile beraber göz altı şişliği ya da göz altı torbaları görülebilir insanlarda. Göz altı şişliği ve göz altı torbaları sık bilinen bir durumdur. Fakat bunun dışında göz altında çukurluk da oluşabilir. İşte göz altında meydana gelen bu çukurların tedavisi için de 3 boyutlu dolgu tedavisinden yardım alınabilir.

3 boyutlu dolgu yüz dolgusu için kullanılmasının yanı sıra ellerdeki yaşlı görünümünü veren yapının iyileştirilmesi amacıyla da kullanılabilmektedir. Bu yüzden 3 boyutlu dolgu tedavisini yalnızca dudak dolgusu ya da kırışıklık tedavisi ile kısıtlamamak gerekebilir. Çünkü dolgunun yüz dolgusu dışında da kullanım alanı bulunur.

Dolgu Uygulaması Sırasında Acı ve Ağrı Hissedilir mi? Yan Etkileri Var mıdır?

3 boyutlu dolgu uygulaması genellikle kısa süren bir işlem olmaktadır ve hastalar ağrı yaşamazlar. Uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulanır. Öncesinde uygulama yapılacak bölge detaylı olarak incelenerek hangi bölgelerde dolguya ihtiyaç duyulduğu tespit edilir. 3 boyutlu dolgu işlemi uygulanan bölgede dolgunun etkili ve kalıcı olacağı süre, bölge ve bazı başka değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterebileceği gibi uygulamanın 6 ay ile 1 yıl arası bir süre sonrasında tekrar edilmesi gerekebilir.

Hylauronik asit kullanılarak yapılan 3 boyutlu dolgu işlemi cilt altında yaş ile beraber azalan maddenin dolgu malzemesi şeklinde oraya enjekte edilmesi esasına dayandığı için cilt ile uyumlu bir yapıya sahiptir. Bu nedenle genelde uygulamadan sonra ciltte bir alerjik reaksiyon gözlenmez.

Dolgunun Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Özellikle dudak dolgusu olarak uygulanan işlemlerde işlemin kalıcılığı diğer bölgelere oranla kısa sürebilmektedir. Ortalama olarak dudak dolgusu 4 ay ile 8 ay arası gibi bir süre sonrasında tekrar edilebilir. Fakat direkt dudak dolgusu olarak değil de dudak kenarlarına 3 boyutlu dolgu işlemi uygulanıyorsa bu aralık 12 ay ile 18 ay arası olabilir.

Bunun yanı sıra yüz dolgusu olarak nitelendirilebilecek yanaklara ya da ağız kenarına yapılan dolgu işlemlerinde kalıcılık süresi 6 ay ile 12 arasında olabilmektedir.

En Güncel Gönderiler

Buz Lazer Epilasyon

Dr. Yücel Demir
|

Ankara’da Buz Lazer Epilasyon & Fiyatı Ankara’da buz lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef lazer epilasyon fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara buz lazer epilasyon fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız iletişim sayfası‘ndaki formu kullanarak, 0312 490 01 65 numaralı telefondan ya…

Devamı

Lipomatik ile Yağ Aldırma

Dr. Yücel Demir
|

Vücut şekillendirme ve yağ aldırma amacı ile uygulanan yöntemlerden bir tanesi de lipomatik olarak bilinen Infrasonic Tickle Liposuction uygulamasıdır. Lipomatik yönteminin öne çıkan özelliklerinden birisi genel anestezinin yanısıra bazı vaka tiplerindeki lokal anestezi seçeneği olmasıdır. Operasyon ve iyileşme süreci klasik liposuctiona göre daha kısa sürmektedir. Ankara’da Lipomatik ile Yağ Aldırma…

Devamı

Karın Germe Estetiği

Dr. Yücel Demir
|

Ankara’da Karın Germe Estetiği & Fiyatı Ankara’da karın germe estetiği yaptırmak istiyorsanız Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef karın germe ameliyatı fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara karın germe fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız yukarıdaki formu doldurarak, iletişim sayfasından, 0312…

Devamı