Randevu ve Sorularınız İçin 0312 490 01 65
+90 312 490 01 65
BURUN
ESTETİĞİ
Burun Estetiği
TIKLAYIN
LİPOMATİK
YAĞ ALDIRMA
Lipomatik ile Yağ Aldırma
TIKLAYIN
MEME
BÜYÜTME
Meme Büyütme
TIKLAYIN

Bacak Estetiği

Ankara’da Bacak Estetiği & Fiyatı

Ankara’da bacak estetiği yaptırmak istiyorsanız Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef bacak estetiği fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara bacak estetiği fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız yukarıdaki formu doldurarak, iletişim sayfasından, 0312 490 01 65 numaralı telefondan ya da sayfanın altındaki whatsapp butonunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Dr. Yücel Demir'e Sorabilirsiniz
Soru İçin ARAYIN!

Bacak estetiği hakkında sık sorulan soruların cevaplarına sayfanın devamında ulaşabilirsiniz.

Bacak Estetiği Neleri Kapsar?

Bacak estetiği içine bir çok farklı estetik operasyonun dahil olduğu geniş bir estetik türüdür. Bacak estetiği sayesinde bacak inceltme, bacak sıkılaştırma, alt bacak inceltme işlemleri gerçekleştirilebilir. Bu gibi sorunların öncelikle sebebini ve teşhisini doğru koymak çok önemlidir. Bu noktada tüm sürecin uzman bir estetik cerrah eşliğinde gerçekleştirilmesi bir hayli önem arz etmektedir. Kişinin bacağıyla ilgili şikayetlerini ve sonunda sahip olmak istediği görüntüyü uzman hekime iyi aktarması da sürecin başlangıcından itibaren bir hayli önemlidir. Bacak estetiği uzman bir estetik cerrah ve ekibiyle hijyene önem verilen bir ortamda gerçekleştirilmelidir. Bacak estetiği ile kişilerin görünümünden şikayetçi oldukları bacaklarını ideal görüntülerine kavuşturmada oldukça önemli yol kat edilebilir. Bacak estetiği operasyonları tek seferde sonuç veren operasyonlardır.

İnsan vücudunun hemen her bölgesinde çeşitli problemler olabileceği gibi bacak bölgesinde de kişinin gerek sağlığını gerek fiziksel görüntüsünü olumsuz etkileyen bir takım deformasyonlar görülebilir. Genel estetik algısı içinde kişiler bacaklarının uzun, düzgün ve ideal dolgunluğa sahip olmasını isteyebilir. Bacak estetiği sayesinde bacak inceltme, alt bacak inceltme, bacak kalınlaştırma, eğri bacak düzeltme, bacaklardaki yağ birikmelerini alma, bacak sıkılaştırma, çarpık bacak düzeltme gibi operasyonlar gerçekleştirilebilir. Bacak estetiği için başvurulan durumlarda genellikle egzersiz ve sağlıklı beslenmenin üstesinden gelemediği sorunlarla karşı karşıya kalınmaktadır.

Bacak Estetiğinde Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır?

Bacak estetiği için istenen sonuca göre birçok farklı yöntem uygulanabilmektedir. Bacaklardaki sorunu çözmek için bacak implantı, liposuction ve yağ takviyesi gibi yöntemler kullanılabilir. Zaman zaman bu yöntemlerin birden fazlası aynı anda da uygulanabilmektedir. Eğer dizin üst bölümüyle dizin alt bölümü arasında kalınlık – incelik farkı varsa ya da şekil farklılıkları varsa bacak protezi de düşünülebilir. Aynı zamanda bu sorunlara karşı liposuction ve yağ enjeksiyonu yöntemleri de kullanılabilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu ve Alt bacak Estetiği

Eğer bacaklarınızla ilgili sorununuz doku yetersizliği sebebiyle meydana gelmişse bu durumda bir takım dolgu malzemelerinin enjeksiyonuyla eksik olan doku miktarı artırılmaya çalışılmaktadır. Bununla beraber genellikle çöküntü olan bacaklarda yağ enjeksiyonu adı verilen bir yöntem de uygulanabilir. Bu yöntemde vücudun bel, karın gibi bölgelerinden yağ transferi gerçekleştirilmektedir. Bu bacak estetiği operasyonu için bacağınızın durumuna ve deformasyon haline bağlı olarak birden fazla seans gerekebilir. Kişiler bacaklarının vücudun genel estetik yapısına uygun olarak düzgün ve simetrik olmasını istemektedir. Bu sebeple çeşitli liposuction veya yağ enjekte edilme yöntemiyle bacak bölgesi düzeltilebilir. Bu şekilde bacak estetiği ile bacak bölgesinde istenen görünüm elde edilebilir.

Bacağı aşırı ince olan kişilere çeşitli farklı yöntemlerle estetik çözümler uygulanabilir. İnce bacak durumu tek taraflı ya da çift taraflı olabilir. Zaman zaman aşırı ince bacakların sebebi çeşitli kas ya da sinir hastalıkları da olabilir. Bu gibi durumlarda eğer kişide kendi hücrelerinde yeterli yağ içeriği mevcutsa bunların bacağa transferi, eğer bu duruma elverişli bir durum yoksa da silikon yöntemi ile ince bacakların tedavisi sağlanabilir. Silikon adı verilen ek maddeler baldırlardaki kasların arasına yerleştirilmektedir. Bu cerrahi operasyondan sonra yaklaşık olarak yarım gün yürümenize müsade edilmez. Sonrasında normal hayatınıza dönebileceğiniz bu operasyon sonrası bacağınızda yaklaşık 3 – 4 cm çevre artışı gözlemlenebilir.

Dr. Yücel Demir'e Sorabilirsiniz
Soru İçin ARAYIN!

Alt bacak estetiği ise daha çok diz altı bölgede bulunan kasların az gelişmesi ve derinin altında yer alan yağ dokusunun ideal kalınlığa sahip olmaması veya bölgedeki kemikte bir eğrilik varsa kullanılacak bir yöntemdir. Bu gibi durumlarda alt bacak estetiği kapsamında bacağın iç bölgesine silikon protez veya yağ enjeksiyonu yapılarak bu sorunun üstesinden gelinebilir. Silikon ile düzeltme sonrasında genellikle 4 – 5 cm iz kalmaktadır ve operasyon yaklaşık 1 saat sürmektedir. İyileşme süreci olarak ise 1 hafta sonunda normal hayatınıza dönebileceğiniz belirtilebilir.

Hızlı kilo alıp verme sonucu deride sarkmalar görülebilir, buna bacak bölgesi de dahildir. Bu bölgede görülecek deri fazlalığıyla birlikte sarkmalar meydana gelmektedir. Bu fazla deriler de bacak germe ya da bacak sıkılaştırma adı verilen işlemle istenen sonuca ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bacak sıkılaştırma çerçevesinde bacak bölgesinde yer alan sarkan ve fazla miktarda yer alan deriler estetik operasyon sonucu alınır ve düzgün bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur.

Bacak İnceltme Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Bacak inceltmede etkili olan yöntem liposuctiondır. Özellikle, lipomatik ile yapılan liposuctionlar oldukça etkili incelme sağlar. Bacak inceltme operasyonuna ihtiyaç duyulan bacak kalınlaşmasının birçok farklı sebepleri olabilir. Bu sebeplere göz atmak gerekirse lenf damarlarının deformasyonuyla meydana gelen bacak kalınlaşmasına lenfödem adı verilmektedir. Lenfödem tek bacakta görülebileceği gibi iki bacakta birden de gözlemlenebilir. Yumuşak şişliklerin eşlik ettiği ve çoğunlukla ergenlikle başlayan bir bacak kalınlığı sebebi ise lipödem adı verilen rahatsızlıktır. Bu iki rahatsızlık için bacak inceltme cerrahi müdahalesinde de farklı yöntemler izlenmesini gerektireceğinden teşhisin doğru konması çok önemlidir. Bunun için uzman hekiminizin muayenesi çok önemli bir rol üstlenmektedir. Bu sebeplerin yanı sıra böbrek, kalp ve karaciğer hastalıkları gibi sistemik hastalıklarla beraber damar problemleri de kalın bacaklara sebep olabilmektedir. Bu gibi sebeplerden kaynaklanan bacak kalınlaşmaları daha kolay tespit edilebilmektedir.

Çarpık Bacak Sorununun Çözümünde Yağ Enjeksiyonu

Bacak estetiği ile tedavi edilebilecek bir diğer durum da çarpık bacak durumudur. Çarpık bacaklar topukların birbirlerine değdirildiğinde dizlerin açık kalması ya da dışa doğru kavis alması durumudur, daha çok halk dilinde çarpık bacak olarak geçmektedir. Bu rahatsızlığa sahip kişilere öncelikle çeşitli ölçümler ve film çekimleri gerçekleştirilir. Yapılan ön tetkikler neticesinde izlenecek tedavi süreci şekillenmeye başlar. Çarpık bacak rahatsızlığının birçok farklı sebebi olabilir. Bunların başlıcaları doğumla gelen çarpık bacak yapısı, vitamin eksikliği olarak sıralanabilir. Çarpık bacak günlük yaşam içinde kişi için pek çok sorunlara yol açabilir. Kimi zaman kadın hastalar bu sebepten dolayı etek giyememekte ve bacaklarını gizleme çabasına girmektedir. Bu psikolojik olarak da rahatsızlık verici ve kısıtlayıcı bir sorun olabilir. Çarpık bacak sorununun çözümünde en popüler yöntemler yağ enjeksiyonalrı ve silikon yerleştirilmesidir.

Bacak Estetiği Ameliyat Süreçlerinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Her türlü estetik operasyonda olduğu gibi bacak estetiği operasyonlarında da hekimle olan iletişiminiz çok önemlidir. Talebinizi ve şikayetinizi açık şekilde aktardığınızdan emin olun ve hekiminizle sürecin tüm detaylarını açıkça konuşun. Hekiminizin ön gördüğü süreci size aktarmasıyla birlikte doktorunuzun ameliyat öncesi ve sonrası tavsiyelerine uymanız sizin için bir hayli önemlidir. Bu hem operasyonun sağlıklı bir şekilde sonlandırılması ve istenilen sonucun alınması için hayati önem taşımaktadır. Hemen hemen tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi bacak estetiği ameliyatlarında da ameliyattan 2 – 3 hafta kadar önce eğer içiyorsanız sigarayı bırakmanız tavsiye edilmektedir. Bu aynı zamanda ameliyat sonrası iyileşme sürecini de olumlu etkileyecek bir faktördür. Ameliyat sonrası olası ağrı ve şikayetleriniz için de doktorunuzun reçete edebileceği çeşitli ağrı kesici ve ilaçları düzenli kullanmanız gerekmektedir. Bazı operasyonlardan sonra bir takım ağır egzersizlerden ve fiziki hareketlerden belirli bir süre uzak durmanız gerekebilir. Bütün bunları hekiminiz size en ince ayrıntısına kadar aktaracaktır.

En Güncel Gönderiler

Buz Lazer Epilasyon

Dr. Yücel Demir
|

Ankara’da Buz Lazer Epilasyon & Fiyatı Ankara’da buz lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef lazer epilasyon fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara buz lazer epilasyon fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız iletişim sayfası‘ndaki formu kullanarak, 0312 490 01 65 numaralı telefondan ya…

Devamı

Lipomatik ile Yağ Aldırma

Dr. Yücel Demir
|

Vücut şekillendirme ve yağ aldırma amacı ile uygulanan yöntemlerden bir tanesi de lipomatik olarak bilinen Infrasonic Tickle Liposuction uygulamasıdır. Lipomatik yönteminin öne çıkan özelliklerinden birisi genel anestezinin yanısıra bazı vaka tiplerindeki lokal anestezi seçeneği olmasıdır. Operasyon ve iyileşme süreci klasik liposuctiona göre daha kısa sürmektedir. Ankara’da Lipomatik ile Yağ Aldırma…

Devamı

Karın Germe Estetiği

Dr. Yücel Demir
|

Ankara’da Karın Germe Estetiği & Fiyatı Ankara’da karın germe estetiği yaptırmak istiyorsanız Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef karın germe ameliyatı fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara karın germe fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız yukarıdaki formu doldurarak, iletişim sayfasından, 0312…

Devamı