Randevu ve Sorularınız İçin 0312 490 01 65
+90 312 490 01 65
BURUN
ESTETİĞİ
Burun Estetiği
TIKLAYIN
LİPOMATİK
YAĞ ALDIRMA
Lipomatik ile Yağ Aldırma
TIKLAYIN
MEME
BÜYÜTME
Meme Büyütme
TIKLAYIN

Saç Ekimi

Ankara’da Saç Ekimi & Fiyatı

Ankara’da saç ekimi yaptırmak istiyorsanız Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef saç ekimi fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara saç ekimi fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız yukarıdaki formu doldurarak, iletişim sayfasından, 0312 490 01 65 numaralı telefondan ya da sayfanın altındaki whatsapp butonunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Dr. Yücel Demir'e Sorabilirsiniz
Soru İçin ARAYIN!

Saç ekimi hakkında sık sorulan soruların cevaplarına sayfanın devamında ulaşabilirsiniz.

Neden Saç Ekimi?

Saç ekimi, kellikle mücadelede ve saç dökülmesine karşı en etkili yöntemdir. Kellik genetik, stres kaynaklı ve birçok farklı nedenden ötürü meydana gelebilir. Daha çok erkeklerle özdeşleştirilen kellik ve saç dökülmesi kadınlarda da görülebilmektedir. Her kişinin saç yapısı, saç dökülmesinin çeşidi ele alınarak ona özel yöntemlerle uygulanacak saç ekimi tedavisinde oldukça etkili sonuçlar almak mümkün hale gelebilir. Saç ekimi sonrası doğal görüntüsüyle bilmeyenlerin anlamayacağı kadar doğal sonuçlar veren saç ekimi uygulamaları sayesinde kellikten ve saç dökülmelerinden kurtulmak mümkündür. Üstelik saç ekimi sonuçları neticesinde ekilen saçlar kalıcı ve kendi dokunuzdan transfer edildiğinden dolayı doğal yoldan uzayan saçlar olacaktır.  

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Kellik, genellikle başın üst kısımlarında başlayan saç dökülmesi veya azalmasıdır. Kellik daha çok yaşlılıkla birlikte ortaya çıkan bir süreç olmakla beraber saç dökülmesine yol açan birçok başka etken de bulunmaktadır. Bazı saç dökülmesi türleri geçiciyken bazıları kalıcı ve geri dönüşü olmayan dökülmeler olabilmektedir. Kelliğin başlıca nedenleri olarak stres, kullanılan birtakım ilaçlar, saç derisine ve saç köklerine zarar veren bazı kozmetik ürünler, demir, protein ve çinko eksikliği, çeşitli ateşli hastalıklar, genetik sebepler ve anemi olarak sıralanabilir.

Kelliğe ve saç dökülmesine karşı en sık başvurulan yöntemlerden biri de herkesin bildiği üzere saç ekimi olarak bilinmektedir. Saç ekimi dışında da protez saç, saç bakımı gibi yöntemlerle saç dökülmesini önlemeye çalışan kişiler olsa da en etkin yöntemlerden biri saç ekimi olarak gösterilmektedir.

Saç ekimi, saç ve kıl dokularının dökülmeye karşı dirençli olan kol, göğüs ya da genital bölgelerden ya da kafa derisinin arka kısımlarından alınan kıl köklerinin saçların döküldüğü noktalara taşınması olarak açıklanabilir. Saç ekimi işleminde en çok enseye yakın saç kökleri kullanılmaktadır çünkü bu bölgedeki kıl kökleri kelliğe karşı oldukça dirençli bir yapıdadır. Kadınlarda da benzer şekilde uygulamalar görülse de kadınların ense bölgesindeki saçları da dökülmeye karşı çok dirençli olmadığından genellikle iyi ve kalıcı sonuçlar alınamamaktadır.

Saç ekimi yaptıracak kişilerin hekim ve hastane tercihleri çok önemlidir. Bu konuda uzman bir hekim tavsiyesi oldukça önemli bir konumda bulunmaktadır. Muhakkak Sağlık Bakanlığı onayına sahip merkezler ya da doktorlar tercih edilmelidir. Saç ekiminde kullanılan malzemelerin hijyeni de oldukça önemli bir konudur zira malzemeler daha önce başka hastada kullanıldıysa oldukça sağlıksız sonuçlara yol açabilir ve bulaşıcı hastalık kapma ihtimali doğurmaktadır. Saç ekimi işleminden önce hekiminizle tahminen kaç greft üzerinden işlem yapılacağı konusunu da görüşmelisiniz. Mümkünse hekiminizin daha önce gerçekleştirdiği saç ekimi sonrası fotoğraflara göz atmak da iyi olabilir.

Dr. Yücel Demir'e Sorabilirsiniz
Soru İçin ARAYIN!

Saç dökülmesinin evreleri vardır. Saç dökülmesi her insanda görülür, günde yaklaşık 50 – 100 arası saç teli dökülmesi normal olarak kabul edilmektedir fakat sayı bunun üzerine çıktığı zaman sorun olarak kabul edilmektedir. Saç dökülmesinin ilk evresinde saç çizgisi gerilemeye başlar, ikinci evrede saç çizgileri alın bölgesinde biraz daha geriye gitmiştir, üçüncü evrede alın bölgesi iyice açılmıştır ve saç ekimi düşünülmeye başlanabilir. Dördüncü evrede tepe noktasından da açılmalar başlar, beşinci evreyle beraber tepedeki açıklık artış gösterir ve alındaki saçlar da iyice seyrekleşmiştir. Altıncı evrede alın kısmındaki saç çizgisi ile tepe arasında çok az bir saç kalmıştır, yedinci ve sekizinci evrelerde ise yalnızca ense ve yan bölgelerde saçlar kalmıştır, geri kalan kısımlar tamamen açık ve saçsız doku halini almıştır. Tüm saç dökülmeleri sıralı olarak bu evreleri geçirmek zorunda değildir, alın bölgesinde hiçbir dökülme yokken sadece tepe bölgesinde başlayan dökülmeler de sık sık rastlanılan saç dökülmesi çeşitlerindendir.

Saç Dökülmesini Azaltmak İçin Neler Yapılabilir?

Saç dökülmesini önlemek ya da mümkün olduğu kadar geciktirmek de mümkündür. Bunun için uzmanların birtakım önerileri vardır. Bu önerilerden başlıcaları saç bakımı konusundadır. Örneğin saçların her gün yıkanmaması, 2 – 3 günde bir yıkanması saçların kendi yağ dokularıyla beslenmeleri için tavsiye edilmektedir. Saçlar sık yıkandığı zaman saç derisinin doğal yağ dengesi bozulmakta ve saçlar git gide daha çabuk yağlanır hale gelmektedir. Beslenme düzeni ve tüketilen gıdaların da saç dökülmesini artırdığına dair görüşler bulunmaktadır. Bunun için beslenme düzeninize vitamin ve minerallerin eksik olmadığı gıdaları ilave etmeniz yararınıza olabilir. Jöle gibi maddeler her ne kadar saça şekil vermek için kullanılsa da uzun vadede saç dökülmesini artırabilir ve mümkün olduğu kadar uzak durmanız tavsiye edilmektedir. Bunun dışında saç bakımı ile alakalı diğer önerilerden bahsetmek gerekirse saçlı deriye yıkarken masaj yapmak saç dökülmesini azaltabilir ve geciktirebilir. Stres de saç dökülmesinde oldukça etkili olan bir durumdur ve stresten uzak durmak da saç dökülmesine karşı fayda göreceğiniz bir unsur olarak dikkat çekmektedir. Çok sıkı at kuyrukları ve çok sıkı topuz yapılan saçlarda da alın bölgesinden başlayan açılmalar görülebilir bu sebeple mecbur kalmadıkça saçlarınızı çok sıkı toplamamanız tavsiye edilebilir.

Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Saç ekimi işleminin birkaç farklı yöntemi bulunmaktadır. Bu konuda karar noktası uzman doktorunuzla yapacağınız görüşme ve saç dökülmesi tipinize göre belirlenecektir. Saç ekiminden ortalama iki ay sonra ekilen saçların kıl kökleri dökülmeye başlar. Üçüncü aydan sonra yeni saçlar uzamaya başlar. Ortalama olarak altı ay sonunda kişinin yeni saçları tamamen çıkmaya başlar. Bir sene içinde ise geriye kalan ekilen tüm saçlar uzamaya başlar. Çıkan saçlar doğal ve kendi dokunuzdan transfer edildikleri için uzamakta ve kalıcı olmaktadır.

Saç ekimiyle ilgili olarak başlıca iki teknik uygulanmaktadır. Bunlardan biri FUT adı verilen günümüzde nadiren tercih edilen birtekniktir. Bu teknikte ense bölgesinde dökülmeye karşı dirençli olan saç kökleri cerrahi yöntemle alınır ve saçsız alanlara nakil edilir. Bu teknikle her seansta ortalama 2000 saç kökü transfer edilebilir ve işlem süresi yaklaşık 4 – 5 saattir. Bir diğer yöntem ise FUE saç ekimidir. FUE saç ekiminde özel bir iğne ile yine ense kısmından alınan saç köklerinin nakil edilmesine dayanır. Ortalama bir seansta 4000’e kadar saç kökü transferi gerçekleştirilebilir. Saç olmayan bölgenin büyüklüğüne göre seans sayısı belirlenir. Bu yöntemde dezavantaj olarak sayılabilecek saçların işleme girmeden önce çok kısa kestirilmesi gerekmesi olarak gösterilebilir. Her iki yöntem de saç tipine, kellik tipine göre farklı avantajları ve dezavantajları olan metotlardır ve hangisinin uygulanacağına doktorunuzla beraber karar verebilirsiniz.

Saç ekimi, ilk araştırmaları 1940’lı senelerde başlayan, 70’li ve 80’li senelerde araştırmaları devam eden ve nihayet 1998 senesinde Amerikalı bir dermatoloji uzmanının ortaya koyduğu çalışmasıyla uygulanmaya başlanmış bir yöntemdir. Uzman bir dermatoloji hekimi ile birlikte saçlarınızda istediğiniz görüntüye kavuşabilir, kellik sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Saç ekimi Ankara şehrinde de oldukça farklı hekim ve merkezde uygulatabileceğiniz bir tedavi yöntemidir.

En Güncel Gönderiler

Buz Lazer Epilasyon

Dr. Yücel Demir
|

Ankara’da Buz Lazer Epilasyon & Fiyatı Ankara’da buz lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef lazer epilasyon fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara buz lazer epilasyon fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız iletişim sayfası‘ndaki formu kullanarak, 0312 490 01 65 numaralı telefondan ya…

Devamı

Lipomatik ile Yağ Aldırma

Dr. Yücel Demir
|

Vücut şekillendirme ve yağ aldırma amacı ile uygulanan yöntemlerden bir tanesi de lipomatik olarak bilinen Infrasonic Tickle Liposuction uygulamasıdır. Lipomatik yönteminin öne çıkan özelliklerinden birisi genel anestezinin yanısıra bazı vaka tiplerindeki lokal anestezi seçeneği olmasıdır. Operasyon ve iyileşme süreci klasik liposuctiona göre daha kısa sürmektedir. Ankara’da Lipomatik ile Yağ Aldırma…

Devamı

Karın Germe Estetiği

Dr. Yücel Demir
|

Ankara’da Karın Germe Estetiği & Fiyatı Ankara’da karın germe estetiği yaptırmak istiyorsanız Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef karın germe ameliyatı fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara karın germe fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız yukarıdaki formu doldurarak, iletişim sayfasından, 0312…

Devamı