Randevu ve Sorularınız İçin 0312 490 01 65
+90 312 490 01 65
BURUN
ESTETİĞİ
Burun Estetiği
TIKLAYIN
LİPOMATİK
YAĞ ALDIRMA
Lipomatik ile Yağ Aldırma
TIKLAYIN
MEME
BÜYÜTME
Meme Büyütme
TIKLAYIN

Göz Kapağı Estetiği

Ankara’da Göz Kapağı Estetiği & Fiyatı

Ankara’da göz kapağı estetiği operasyonu yaptırmak istiyorsanız Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef göz kapağı estetiği fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara göz kapağı estetiği fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız yukarıdaki formu doldurarak, iletişim sayfasından, 0312 490 01 65 numaralı telefondan ya da sayfanın altındaki whatsapp butonunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Dr. Yücel Demir'e Sorabilirsiniz
Soru İçin ARAYIN!

Göz kapağı estetiği hakkında sık sorulan soruların cevaplarına sayfanın devamında ulaşabilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği Kimlere Yapılır?

Göz kapağının görünümünde yaş ile beraber birtakım değişiklikler meydana gelebilir. Göz yüzdeki ifadeyi oluşturan en önemli organlardan bir tanesi olduğu için göz kapağında ortaya çıkan bazı olumsuz durumlar görüntü itibariyle hastayı mutsuz edebilir. Hastanın göz kapağı düşüklüğü, torbalanma ve kırışıklıklar ile karşılaşması hastaya yaşlı ya da yorgun bir ifade yaratabilir. Tüm bunların iyileştirilmesi adına hastaya göz kapağı estetiği uygulanabilir.

Üst Göz Kapağı Estetiğinin Tıbbi Faydası Var mıdır?

Aynı zamanda göz kapağı ameliyatı hastanın göz kapağındaki sarkmanın görüşünü engellemesi problemine de çare olabilir. Çünkü bu sarkma neticesinde hastanın hem gözlerinin hem de göz kapaklarının daha erken yorulması gibi bir durum da meydana gelebilir. Bu yüzden genelde otuzlu yaşlardan sonra meydana gelen bu sorunları iyileştirmek adına göz kapağı estetiği ihtiyacı ortaya çıkabilir. Aynı zamanda hastaların göz kapağı estetiği ihtiyacına yönelmelerindeki şikayetlerinden bir tanesi de göz kapaklarındaki sarkmanın makyaj yapmalarına engel olabilecek seviyelere gelmesi olur.

Göz kapağı estetiği ile hastaların hem sağlık açısından hem de estetik açısından sorunlarından kurtulmaları mümkün bir hale gelebilir. Ancak göz kapağı ameliyatı yaptırmak isteyen hastaların beklentilerini çok iyi bir şekilde aktarmaları ve tüm süreç hakkında iyi bir şekilde bilgilendirilmeleri büyük bir önem taşır.

Göz Kapağı Estetiğinin Çeşitleri Nelerdir?

Ağırlıklı olarak 30 yaşından sonra insanlarda göz kapağı düşüklüğü, göz kapağında sarkma, göz altı torbalanması ve yine bu bölgelerde çeşitli kırışıklıklar meydana gelebilir. Bilindiği gibi göz kişinin ifadesi açısından oldukça önemli bir organdır. Bu nedenle bu tip durumlarla karşılaşıldığında insanlar daha yorgun ya da daha üzgün gibi göründüklerini düşünebilirler. Bu durum genellikle yaş ile beraber ortaya çıkabilir. Göz kapağında meydana gelen bu harabiyet kişilerin istekleri doğrultusunda göz kapağı estetiği ile düzeltilebilir. Göz kapağı estetiği ile kişinin daha genç bir görünüme sahip olması sağlanabilir. Aynı zamanda göz kapağındaki sarkma durumu bazen göz kapağı ameliyatı için kişinin daha çok ihtiyaç hissetmesine neden olabilir. Çünkü bazı göz kapağı sarkmalarında gözün görüşü de bir miktar olumsuz yönde etkilenebilir. Bu benzer şekilde hem gözün hem de göz kapağının daha kısa sürede yorulmasına sebebiyet verebilir. Bu gibi durumlarda hastaların estetik kaygıları nedeniyle değil de daha çok sağlıkları ile alakalı kaygıları nedeniyle göz kapağı ameliyatı ihtiyaçları ortaya çıkar.

Göz kapağı estetiği ihtiyacı hem erkeklerde hem de kadınlarda meydana gelebilir. Genelde bu göz kapağı ameliyatı 30’lu yaşlarını geçmiş kişilerin ilgi gösterdiği ameliyatlardandır. Kadın hastaların bir kısmı göz kapağı düşüklüğü ve göz kapağı sarkmasının makyaj yapmalarını engelleyecek boyutlara gelmesi nedeniyle göz kapağı estetiği yaptırma ihtiyacı hissedebilirler.

Dr. Yücel Demir'e Sorabilirsiniz
Soru İçin ARAYIN!

Aynı zamanda hastaların göz kapağında şişlik olarak ifade edebilecekleri alt göz kapaklarındaki torbalanmalar da onlara daha yorgun ve yaşlı bir ifade verebileceği için yine göz kapağı estetiği ihtiyacı ortaya çıkabilir.Alt göz kapağı estetiği ameliyatı genç hastalarda veya torbalanması olmasına rağmen deri kalitesi iyi olup fazla kırşıklığı olmayanlarda; konjonktiva adını verdiğimiz alt göz kapağının arkasındaki pembe bölgeden girerek yapılabilir. Transkonjontival alt göz kapağı estetiği adı verilen bu yöntemde alt göz kapağında dışarda hiç dikiş olmaz. Kas dokusu korunur ve bu sayede gözün şekli korunur. Bu yöntemle hastalr hem daha çabuk iyileşir hemde dışarda dikiş izi olmadan torbalarından kurtılurlar. Derisi fazla olan hastalarda klasik alt göz kapağı estetiği ameliyatı yapılır ve fazla deri alınırken kas dokusu askılama yapılarak göz şekline daha çekici bir görünüm (badem göz estetiği) kazandırılması amaçlanır.

Göz Kapağı Estetiği ile Birlikte Başka Estetik Ameliyatlar da Yapılabilir mi?

Kişiler göz kapağı düşüklüğü ameliyatı yaptırırken yine benzer bölgeler ile alakalı başka estetik ameliyat gereksinimleri olduğu takdirde bu ameliyatı da aynı anda yaptırabilirler. Fakat bu ameliyatların uygulanabilirliğine doktor ile birlikte karar verilmesi gerekir. Eğer birden fazla ameliyatın aynı anda uygulanması tıbbi açıdan uygun olmayacaksa yapılmayabilir.

Göz kapağı estetiği yaptırmak konusunda bazı hastalar bir hayli kararsız kalabilirler. Bu noktada hastaların hekim ile görüşürken akıllarında soru işaretleri oluşturan her soruyu sormalarında fayda vardır. Böylece hasta, kendisi için en doğru kararı verebilecektir. Özellikle göz kapağı ameliyatı yaptırmadan evvel hastanın tüm endişelerinin ortadan kalkmış olması önemlidir. Aynı zamanda ameliyat başarılı geçse dahi sonrasında oluşabilecek sorunları bertaraf etmek adına hastanın hekimin tavsiyelerine harfiyen uyması da bir hayli önemlidir. Çünkü göz kapağı estetiği gibi cerrahi operasyonların ardından hastanın bazı önemli kurallara uyması iyileşmesine katkı sağlayacaktır.

Göz kapağı estetiği öncesi hastanın beklentilerinin ve bu beklentilerin mümkün olup olmadığının çok iyi bir şekilde ortaya konması gerekir. Hekimin bu süreçte hastanın ameliyat sonrasında nasıl bir sonuç alacağına dair bilgilendirme yapması büyük önem taşır. Hastanın göz kapağı estetiği sonrasında dikkat etmesi gerekenler konusunda da bilinçlenmesi gerekir.Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı ve diğer göz kapağı estetiği ile alakalı tüm ameliyatların sonrasında doktor oluşabilecek bazı komplikasyonları önlemek adına bazı ilaçların kullanımını önerebilir.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Göz kapağı ameliyatı sonrasında göz kapağı şişmesi meydana gelebilir. Göz kapağı şişmesi ve bunun yanı sıra çeşitli morluklar belli bir boyuta kadar olasıdır. Göz kapağı şişmesi genelde doktorun öngördüğü süre içerisinde geçer. Fakat göz kapağı şişmesi durumunun iyileşme sürecine katkı sağlamak adına başın ağırlıklı olarak yüksekte tutulması ve yine doktor tavsiye ederse uygulanabilecek soğuk kompresler önemli olabilir. Göz kapağı şişmesi ve morlukları süresince hasta iş hayatına dönmek istemeyebilir. Ancak göz kapağı şişmesi ve morlukları büyük ölçüde geçtikten sonra yine hastanın kendini koruması şartıyla iş hayatına başlangıçta bir mahsur olmayabilir.

Aynı zamanda göz kapağı düşüklüğü ameliyatı sonrasında belli bir süre boyunca gözde batma hissi ya da yaşarma da oluşabilir. Bu semptomlar oluştuğunda hastanın kendini daha iyi hissetmesi adına hekim bazı birtakım ilaç önerilerinde bulunabilir. Göz kapağı estetiği sırasında yapılmış olan estetikler yine hastanın kendi kişisel durumuna göre değişebilecek olmakla birlikte genelde dört ya da beş gün içerisinde alınabilir. Ameliyatın ardından bir müddet hastanın göz çevresinde morluklar ve göz kapağı şişmesi devam edebileceği için cerrah bu süreçte bulunacağı çevrenin koşulları ve uygulayabileceği fiziksel aktiviteler hakkında hastaya tavsiyelerde bulunabilir.

Göz kapağı estetiği hastanın estetik anlamda rahatsızlık duyduğu noktaların düzeltilmesine yardımcı olabileceği gibi hastanın tıbbi anlamda ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı sağlayabilir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte meydana gelebilecek doğal bir sonuç olan göz kapağı düşüklüğü ve benzeri durumların giderilmesi hastaya hem görünüm açısından hem de sağlık açısından olumlu faydalar yaratabilir. Hastanın göz kapağı ameliyatı öncesinde ihtiyaçlarını açık bir şekilde dile getirmesi oldukça önemli olur. Çünkü bu sayede ameliyat yapılırken hastanın ihtiyaç duyduğu diğer operasyonların da gerçekleştirilebilmesi ile beraber hasta ameliyatın ardından tam anlamıyla istemiş olduğu sonuca ulaşabilir.

Tüm bu süreçlerde hasta ile cerrahın iyi bir iletişim kurmasını önemi büyük olur. Hastanın beklentileri ve beklentilerin gerçekçi olup olmadığı ancak bu ikili ilişkiler sayesinde net bir şekilde ortaya konabilir. Aynı zamanda hastanın doktor seçiminde de özenli davranması ameliyat sonrasındaki memnuniyetine de katkı sağlayabilir. Bu konuda güven en önemli hususlardan bir tanesi olur.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası Ne Zaman Makyaj Yapılabilir?

Göz kapağı estetiği sonrasında kadın hastaların merak edebilecekleri bir diğer nokta ise makyaj yapmaya başlama süreci olabilir. Bu süreç genellikle bir hafta olarak belirtilebilir ancak hastanın durumuna göre en doğru zamanı yine doktorun belirlemesinde fayda vardır. Göz kapağı ameliyatı gerçekleştikten sonra bir süre dikiş yerlerinde belirginlikler gözlenebilir. Fakat iyileşme dönemi içerisinde bu görüntüler de giderek belirsiz bir hal alır. Nihayetinde hasta daha canlı ve daha genç bir görünüme sahip olabilir.

En Güncel Gönderiler

Buz Lazer Epilasyon

Dr. Yücel Demir
|

Ankara’da Buz Lazer Epilasyon & Fiyatı Ankara’da buz lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef lazer epilasyon fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara buz lazer epilasyon fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız iletişim sayfası‘ndaki formu kullanarak, 0312 490 01 65 numaralı telefondan ya…

Devamı

Lipomatik ile Yağ Aldırma

Dr. Yücel Demir
|

Vücut şekillendirme ve yağ aldırma amacı ile uygulanan yöntemlerden bir tanesi de lipomatik olarak bilinen Infrasonic Tickle Liposuction uygulamasıdır. Lipomatik yönteminin öne çıkan özelliklerinden birisi genel anestezinin yanısıra bazı vaka tiplerindeki lokal anestezi seçeneği olmasıdır. Operasyon ve iyileşme süreci klasik liposuctiona göre daha kısa sürmektedir. Ankara’da Lipomatik ile Yağ Aldırma…

Devamı

Karın Germe Estetiği

Dr. Yücel Demir
|

Ankara’da Karın Germe Estetiği & Fiyatı Ankara’da karın germe estetiği yaptırmak istiyorsanız Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef karın germe ameliyatı fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara karın germe fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız yukarıdaki formu doldurarak, iletişim sayfasından, 0312…

Devamı