Randevu ve Sorularınız İçin 0312 490 01 65
+90 312 490 01 65
BURUN
ESTETİĞİ
Burun Estetiği
TIKLAYIN
LİPOMATİK
YAĞ ALDIRMA
Lipomatik ile Yağ Aldırma
TIKLAYIN
MEME
BÜYÜTME
Meme Büyütme
TIKLAYIN

Lazer Lipoliz

Ankara’da Lazer Lipoliz & Fiyatı

Ankara’da lazer lipoliz ameliyatı ile yağ aldırmak istiyorsanız Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef lazer lipoliz fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara lazer lipoliz fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız yukarıdaki formu doldurarak, iletişim sayfasından, 0312 490 01 65 numaralı telefondan ya da sayfanın altındaki whatsapp butonunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Dr. Yücel Demir'e Sorabilirsiniz
Soru İçin ARAYIN!

Lazer Lipoliz Nedir?

Lazer lipoliz, lazer destekli olarak yapılan yağ aldırma ameliyatıdır. Vücut şekillendirme ya da yağ aldırma uygulaması yaptırmak isteyen kişilerin tercih edebileceği yöntemlerden bir tanesidir. Hastalar kilo verme uygulamalarından olumlu sonuç aldıklarında ya da hiç kilo problemleri olmasa da bazı bölgelerini şekillendirmek istediklerinde lazer lipoliz yöntemine başvurabilirler. Ancak bir liposuction tekniği olan lazer lipoliz, kilo verme ya da obezite tedavisi olarak düşünülmemelidir.

Aynı zamanda lazer lipoliz tekniği kadınlar üzerinde etkili olabileceği gibi erkeklerin de jinekomasti sorunların konusunda da bir çözüm olabilir. Bu şekilde lazer lipoliz uygulanacak vücuttaki yağlanma sorunu olan pek çok bölgede etkili olabilir. Lazer lipoliz yöntemini tercih edilebilir kılan faktörler arasında günlük hayata dönüş süresinin kısa olması gösterilebilir. Lazer yardımlı liposuction uygulaması lokal anestezi ya da genel anestezi altında yapılabilir.

Kişi ne kadar kilo vermiş olsa da ya da ne kadar herhangi bir kilo problemi olmasa da vücudundaki bazı bölgelerde bulunan yağlanmalardan bazen şikayetçi olabilir. Bu bölgesel yağlanmalar bazı durumlarda diyet ya da spor ile düzelmeyebilir. Elbette bölgesel yağlanmaların giderilememesinde beslenme, genetik ve benzeri pek çok faktör etkili olabilir. Bu nedenle hastalar yağ aldırma ameliyatlarına başvurabilirler.

Lazer lipoliz uygulaması klasik liposakşın uygulamasına alternatif olarak ortaya çıkmıştır. Standart lipoliz yani liposakşın yöntemi ile arasında çeşitli farklar bulunur. Klasik liposakşın tedavisinin yöntemi farklı olmakla birlikte iyileşme süresi ve iyileşme sürecinde yapılması gerekenler de daha teferruatlı görülebilir.

Dr. Yücel Demir'e Sorabilirsiniz
Soru İçin ARAYIN!

Lazer Lipoliz Hangi Alanlarda Uygulanabilir?

Lazer lipoliz yöntemi göbek yağı aldırma dışında, bel bölgesindeki yağların, bel çevresindeki yağların, kollardaki yağların, kalçalardaki yağların, bacaklardaki yağların, gıdıdaki yağların ve daha pek çok bölgedeki yağların yağ aldırma ameliyatı ile alınmasına olanak tanımaktadır. Yöntemi, kullanılan cihazlar ve iyileşme süreci bakımından lazer yardımı ile yapılan lipoliz işlemi klasik lipoliz işleminden daha avantajlı görülebilir.

Lazer lipoliz ile yağ aldırma ameliyatı öncesinde hastaya genel anestezi ya da sadece yağ alınacak bölgeye lokal anestezi uygulanabilir. Bu karar hem hastanın sağlığına, hem yapılacak işleme, hem de hastanın tercihine göre verilebilir. Ancak öncesinde bir anestezi yöntemi uygulanması lazer ile lipoliz işleminin ağrısız bir biçimde yapılmasını sağlar. Lazer yardımı ile yapılacak lipoliz işleminde katılaşmış olan yağlar yumuşatılır ve ardından da yağlar çekilir. Bu şekilde sinir ya da kasların zarar görmesi de engellenebilir. Aynı şekilde lazer lipoliz ile yağ aldırma ameliyatı tekniğinde bölgede klasik liposuction işlemine göre morluk ya da kanama benzeri bir durum ile karşılaşılma ihtimali de en düşük seviyeye indirilebilir. Hastaların bir kısmının da bu nedenle liposakşın yerine lazer lipoliz ile yağ aldırma ameliyatı tercih ettiği söylenebilir.

Lazer Lipoliz Uygulaması Ne Kadar Sürer?

İnsanların ağırlıklı olarak ihtiyaç duyduğu göbek yağı aldırma işlemi bu yöntem ile sağlanabilir. Elbette ameliyatların yoğun olarak gerçekleştirildiği bölge de insanların yoğun olarak yağlanma problemi yaşadığı bölgeler ile alakalıdır.

Lazer lipoliz uygulamasının ne kadar süreceği işlem yapılacak bölge ve yağlanma oranına göre farklılık gösterebilir. Bu noktada kesin bir ifade kullanmak çok da doğru olmaz. Bu nedenle hastanın beklentileri ve ihtiyaçları ile alakalı doktor ile bir görüşme yapıp bilgi alması daha doğru olacaktır. Muayene sonrasında doktor hastaya işlem süresi ile alakalı ortalama bir cevap verebilecektir. Benzer şekilde lazer lipoliz sonrasında hastanın yatış işlemine ihtiyaç duyup duymaması ya da ne zaman taburcu edileceği konuları da bu faktörler doğrultusunda değişiklik gösterebileceği için yine en sağlıklı cevabı doktor ile görüştükten sonra almak mümkün olur. Bu konuda hastanın çevresinden duyduğu hikayeler doğrultusunda fikir sahibi olması yerine direkt olarak doktor ile görüşmesi oldukça önemli olur.

Lazer Lipoliz Ameliyatı Sonrası Neler Yaşanıyor?

Lazer lipoliz uygulaması sonrasında hasta az miktarda sertlik ve ağrı hissedebilir. Bu ağrının geçirilebilmesi adına doktor hastaya bazı ağrı kesicilerin kullanımını tavsiye edebilir. Ancak bu ağrılar iyileşme süreci içerisinde zaman içinde geçebilecek türden ağrılar olmaktadır. Genellikle lazer lipoliz ile yağ aldırma ameliyatı ardından uygulama yapılan bölgede bir iz ortaya çıkmaz. Aynı şekilde oluşabilecek morarmalar ya da kanamalar da oldukça düşük seviyede olabilir. Doktor hastanın lazer lipoliz işlemi sonrasında ortalama bir hafta süresince korse takmasını tavsiye edebilir. Tabii bu korse takma ihtiyacı ve korse takmanın süresi de lazer lipoliz uygulanan bölgenin genişliği ve uygulamanın büyüklüğü ile de alakalı olacaktır. O nedenle bu noktada da en sağlıklı bilgiyi kendi operasyonunuz için doktorunuzdan direkt olarak alabilirsiniz. Lazer lipoliz ile yağ aldırma ameliyatı sonrasında doktor hastanın sağlıklı beslenmesi ve tedaviden olumlu yanıt alabilmesi amacıyla bir beslenme programı da tavsiye edebilir. Özellikle doktorun bu yöndeki tavsiyelerine harfiyen uymanın önemi çok büyüktür. Hasta operasyon sonrasında bu noktalara özen göstererek istediği sonuca etkili bir biçimde ulaşabilir. Aynı şekilde hastanın iyileşme sürecindeyken çok sıcak yerlerde bulunmaması da önerilebilir. Hasta iki gün içinde duş almaya ve günlük hayatına devam etmeye başlayabilir. Bunun için bir istirahat dönemi gerekebilir. Hasta eğer iyileşme sürecinin sağlıklı geçmesini istiyorsa ve bu sürecin gereksiz yere uzamasını istemiyorsa mutlaka doktorunun önerdiği şekilde korse kullanımına ve doktorunun çeşitli tavsiyelerine dikkat etmelidir. Böylece hastanın iyileşmesi ve nihai sonucu alması da kolaylaşacaktır.

Bunun yanı sıra hasta ameliyat öncesinde doktoru ile yapacağı görüşmede mutlaka tüm beklentilerini doktoruna doğru ve tam biçimde anlatmalıdır. Böylece hem hasta sonrasında beklemediği bir durum ile karşılaşmaz hem de doktor hastanın beklentilerinin ne kadar gerçeği yansıttığı ve ne kadar gerçekleşebileceği konusunda hastaya bilgi verebilir. Aynı şekilde doktorun yağ aldırma ameliyatı öncesinde hastayı tanıması açısından ve ameliyatın seyri açısından hastadan sağlığı ile ilgili geçmişine yönelik birtakım sorular soracaktır. Bu sorular hastanın kullandığı ilaçlar, daha önce geçirdiği ameliyatlar ya da sahip olduğu hastalıklara yönelik olabilir. Dolayısıyla lazer lipoliz ameliyatının kararlaştırılabilmesi sürecinde de hastanın bu konularda doktora açık bir şekilde cevap vermesi gerekir. Aynı zamanda ameliyatı gerçekleştirecek doktor ve ameliyatın gerçekleşeceği yer de hasta açısından çok önemli olmaktadır. Bu nedenle hasta bu konularda tam anlamı ile emin olmadan kesinlikle karar vermemelidir. Sadece lazer lipoliz ile yağ aldırma ameliyatı konusunda değil tüm estetik cerrahi ameliyatlarında hasta ile doktor arasındaki güven ilişkisi oldukça önemlidir.

En Güncel Gönderiler

Buz Lazer Epilasyon

Dr. Yücel Demir
|

Ankara’da Buz Lazer Epilasyon & Fiyatı Ankara’da buz lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef lazer epilasyon fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara buz lazer epilasyon fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız iletişim sayfası‘ndaki formu kullanarak, 0312 490 01 65 numaralı telefondan ya…

Devamı

Lipomatik ile Yağ Aldırma

Dr. Yücel Demir
|

Vücut şekillendirme ve yağ aldırma amacı ile uygulanan yöntemlerden bir tanesi de lipomatik olarak bilinen Infrasonic Tickle Liposuction uygulamasıdır. Lipomatik yönteminin öne çıkan özelliklerinden birisi genel anestezinin yanısıra bazı vaka tiplerindeki lokal anestezi seçeneği olmasıdır. Operasyon ve iyileşme süreci klasik liposuctiona göre daha kısa sürmektedir. Ankara’da Lipomatik ile Yağ Aldırma…

Devamı

Karın Germe Estetiği

Dr. Yücel Demir
|

Ankara’da Karın Germe Estetiği & Fiyatı Ankara’da karın germe estetiği yaptırmak istiyorsanız Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef karın germe ameliyatı fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara karın germe fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız yukarıdaki formu doldurarak, iletişim sayfasından, 0312…

Devamı