Randevu ve Sorularınız İçin 0312 490 01 65
+90 312 490 01 65
BURUN
ESTETİĞİ
Burun Estetiği
TIKLAYIN
LİPOMATİK
YAĞ ALDIRMA
Lipomatik ile Yağ Aldırma
TIKLAYIN
MEME
BÜYÜTME
Meme Büyütme
TIKLAYIN

Yüz Germe Estetiği

Ankara’da Yüz Germe & Fiyatı

Ankara’da yüz germe estetiği yaptırmak istiyorsanız Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef yüz germe estetiği fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara yüz germe fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız yukarıdaki formu doldurarak, iletişim sayfasından, 0312 490 01 65 numaralı telefondan ya da sayfanın altındaki whatsapp butonunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Dr. Yücel Demir'e Sorabilirsiniz
Soru İçin ARAYIN!

Yüz germe hakkında sık sorulan soruların cevaplarına sayfanın devamında ulaşabilirsiniz.

Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Hastanın cerrahi dışı yöntemler ile çözülemeyen cilt problemleri bulunduğunda bunları iyileştirilebilmesi adına uygulanan operasyonlar arasında yüz germe operasyonları bulunur. Yüz germe operasyonları pek çok farklı yöntem ile yapılabilir. Bu yöntemler genellikle hastanın cilt yapısı, cildindeki soruna, sorunun şiddetine ve benzeri faktörlere bağlı olarak belirlenebilir. Ağırlıklı olarak ilerleyen yaşlarla beraber ortaya çıkan yüz problemlerinin düzeltilme ihtiyacı doğrultusunda yapılır. Yüz germe işlemi ile cilt gençleştirme sağlanması amaçlanır.

Cilt gençleştirme amacıyla tercih edilen yöntemler arasında botoks, cilt bakımı, yüz dolgusu ve benzeri pek çok tedavi çeşidi bulunuyor. Elbette her biri hastaların ihtiyaçlarına belirli ölçülerde cevap verebilecek yöntemler arasındadır. Fakat özellikle 50’li yaşlardan sonra ciltte daha belirgin, sarkma gibi problemler oluşabiliyor. Bu tip sorunları bulunan kişiler yüz germe işlemini tercih edebilirler. Çünkü cerrahi dışı yöntemler hastaların bu tip sorunlarında bazen yetersiz kalabiliyor. Yine de pek çok yöntem başka yöntemler ile de desteklenerek hastalara daha bütüncül faydalar da sağlayabiliyor. Özellikle bu durumlarda hastanın doktoru ile görüşüp beklentilerini etkili bir biçimde anlatması ve uygulanabilecek tedavi yöntemleri ile alakalı konuşması oldukça önemlidir. Böylece hem hastanın beklentilerini makul seviyelerde karşılayacak tedavi yöntemleri konusunda karar kılınması mümkün oluyor hem de hasta memnun kalmayacağı bir operasyonu yaptırmak durumunda kalmıyor.

Yüz germe ameliyatı çerçevesinde yüzde oluşan sarkma ve yüzün belirli noktalarında kendini gösteren yaşlılık belirtileri düzeltilebilir. Aynı şekilde eğer ihtiyaç görülürse bu yüz germe işlemi kapsamında yağ aldırma uygulaması da yapılabilir.

Yüz Germe ve Boyun Germe Aynı Anda Yapılabilir mi?

Bunun yanı sıra özellikle 60lı yaşlardan itibaren insanların boyun bölgelerinde de birtakım sarkmalar ortaya çıkabiliyor. Eğer hastalar boyun bölgelerindeki bu tip sarkmalardan da şikayetçilerse bu bölgedeki sarkmalar da işlem içerisinde toplanabilir. Aynı şekilde hastanın fazla kilolu olması halinde yine boyun bölgesinde yağ aldırma uygulaması yapılması gerekebilir.

Yüz Germe Operasyonu Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüz germe ameliyatı hem öncesi hem ameliyat sırası hem de sonrası itibariyle oldukça özen gerektiren bir süreç oluyor. Bu nedenle yüz germe operasyonu olacak kişilere yüz germe öncesinde uyulması gereken bazı kurallar belirtilir. Bu noktada doktor hastanın düzenli olarak kullandığı bazı ilaçların kullanımını bir süre durdurmasını isteyebilir. O nedenle hastanın bu tip konular hakkında doktora detaylı bilgi vermesinin faydası büyük olur.

Yüz germe ameliyatı için hastanın ihtiyaçlarına göre uygulanabilecek farklı teknikler de bulunur. Bu noktada hastanın yüzündeki problem, problemin derecesi, hastanın derisinin kalitesi ve çeşitli bazı kişisel noktalar önem taşır. Doktor ve hasta bu noktalar doğrultusunda uygun olabilecek tedavi yöntemleri konusunda bir karara varabilir. Aynı şekilde ameliyatta uygulanacak anestezi noktasında da hastanın iyi bir şekilde incelenmesi gerekir. Yüz germe kapsamında yüzdeki çizgiler, oluklar ve kontur kayıpları düzeltilebilir.

Dr. Yücel Demir'e Sorabilirsiniz
Soru İçin ARAYIN!

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Yüz germe ameliyatının sonrasında hastanın tavsiyelere uyması, iyileşme sürecine de olumlu yönde katkı sağlar. Bu doğrultuda hekim hastaya buz uygulaması yapılmasını tavsiye edebilir. Yüz germe ameliyatı ardından başlayacak süreç özellikle hastanın titiz davranmasını ve bakımlarını yapmasını gerektiren bir süreç olur. Bu noktada hastanın banyo yapmaya bile başlayabileceği bir zaman olabilir. Yüz germe sonrasında hastanın yüzünde bir süre hissizlik oluşabilir. Ancak bu durum ameliyatın ilk etkileri ile meydana gelebilir ve sonrasında geçebilen bir durum olur. Bunların yanı sıra hastanın yüz germe sonrasında iyileşme sürecindeyken cilt bakımı, makyaj ya da saç yaparken dahi bir hayli dikkatli davranması gerekebilir.

Hastanın durumuna göre değişebilmekle beraber en az 2 hafta süreyle hastanın ağır fiziksel hareketlerden, yoğun cilt bakımı uygulamalarından ve sauna ya da benzeri faaliyetlerden uzak durması gerekebilir. Bu iyileşme sürecinde hastanın cildini koruması için rutin yaptığı cilt bakımı dışında düzenli bir şekilde güneş koruyucu krem kullanması gerekebilir.

Yüz germe sonrasında bir süre yüzde şişlik ve morluk oluşabilir. Ancak zaman içinde bu morluk ve şişlikler de geçecektir. Hastanın ilk etapta cildinde yüz germe ameliyatı belirtileri bulunacağı ve bir süre hastanın cildini çok iyi bir şekilde koruması gerekeceği için iş hayatına başlamaması gerekebilir. Hastanın iyileşme sürecine bağlı olarak doktor işe başlayabileceği doğru zamanı hastaya belirtecektir. Bu noktada hastanın başka kişilerin hikayelerini örnek almak yerine direkt olarak doktorunun önerilerini dinlemesi çok daha doğru olabilir. Ancak bu konuda ortalama bekleme süresi iki hafta kadar olmaktadır. Yine de durumun kişiden kişiye göre değişebileceğini de belirtmek gerekir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Dolgu ve Botoks Yapılabilir mi?

Hasta isterse yüz germe dışında alın bölgesi ve göz çevresi için botoks uygulaması talebinde de bulunabilir. Botox uygulaması yüz germe uygulamasından biraz daha farklı bir yöntemdir ve ağırlıklı olarak kişinin bakışlarını daha canlı tutmak amacı ile yapılabilir. Yani bazı durumlarda hastalar cilt gençleştirme için yüz germe ameliyatı ve bakışlarını canlandırmak için botox yaptırarak bekledikleri görünümü sağlayabilirler. Yüz germe ameliyatının üstünden biraz zaman geçtikten sonra yine hastanın talebi doğrultusunda çeşitli cilt bakım uygulamaları da yapılabilir. Bu cilt bakımı uygulamaları cilt gençleştirme uygulamasına canlılık katmak üzere gerçekleştirilebilir. Aynı şekilde yüz germe üzerine yapılabilecek uygulamalardan bir diğeri de yüz dolgusu olabilir. Yüz dolgusu ile hastanın yüzündeki belli noktalardaki çizgilere odaklanılabilir.

Cilt gençleştirme işlemi sonrasında hem olumsuz bir durum ile karşılaşılmaması hem de kalıcı bir sorun meydana gelmemesi adına doktorun tüm tavsiyelerinin yerine getirilmesi önemli olabilir. Bu noktada doktor bazı ilaçların kullanımının bir süreliğine bırakılmasını, sigara kullanımının bırakılmasını ya da bazı faaliyetlerden uzak durulmasını isteyebilir. Tüm bunlara uyulması hem ameliyatı daha başarılı kılabilir hem iyileşme sürecine olumlu katkı sağlayabilir hem de hastanın istediği sonuca ulaşmasına yardımcı olabilir.

Aynı zamanda hastaların uzun vadede de ciltlerine iyi bakmalarının önemi büyüktür. Çünkü yüz germe ameliyatı hastanın yaşlanmasını durdurma özelliğine sahip değildir. Yalnızca yaşlanma etkilerinin azaltılmasına odaklanır. Bu nedenle ameliyat sonrasındaki uzun süreçte de hasta cildine ne kadar iyi bakarsa cildinde olumsuz değişimlerin olmasının o oranda önleyebilir. Çünkü özellikle yaş ile beraber, kilo artışı ile beraber, güneşe maruz kalma ile beraber ya da başka benzeri durumlarda beraber yüzde bazı olumsuz durumlar oluşabilir. Bu yüzden yeniden bir yüz germe ameliyatı olma ihtiyacı da hem hastanın kişisel özelliklerine hem de kendine nasıl baktığına bağlı olarak değişebilir.

En Güncel Gönderiler

Buz Lazer Epilasyon

Dr. Yücel Demir
|

Ankara’da Buz Lazer Epilasyon & Fiyatı Ankara’da buz lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef lazer epilasyon fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara buz lazer epilasyon fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız iletişim sayfası‘ndaki formu kullanarak, 0312 490 01 65 numaralı telefondan ya…

Devamı

Lipomatik ile Yağ Aldırma

Dr. Yücel Demir
|

Vücut şekillendirme ve yağ aldırma amacı ile uygulanan yöntemlerden bir tanesi de lipomatik olarak bilinen Infrasonic Tickle Liposuction uygulamasıdır. Lipomatik yönteminin öne çıkan özelliklerinden birisi genel anestezinin yanısıra bazı vaka tiplerindeki lokal anestezi seçeneği olmasıdır. Operasyon ve iyileşme süreci klasik liposuctiona göre daha kısa sürmektedir. Ankara’da Lipomatik ile Yağ Aldırma…

Devamı

Karın Germe Estetiği

Dr. Yücel Demir
|

Ankara’da Karın Germe Estetiği & Fiyatı Ankara’da karın germe estetiği yaptırmak istiyorsanız Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef karın germe ameliyatı fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara karın germe fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız yukarıdaki formu doldurarak, iletişim sayfasından, 0312…

Devamı