Randevu ve Sorularınız İçin 0312 490 01 65
+90 312 490 01 65
BURUN
ESTETİĞİ
Burun Estetiği
TIKLAYIN
LİPOMATİK
YAĞ ALDIRMA
Lipomatik ile Yağ Aldırma
TIKLAYIN
MEME
BÜYÜTME
Meme Büyütme
TIKLAYIN

Kol Estetiği

Ankara’da Kol Estetiği & Fiyatı

Ankara’da kol germe operasyonu yaptırmak istiyorsanız Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef kol germe ameliyatı fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara kol estetiği fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız yukarıdaki formu doldurarak, iletişim sayfasından, 0312 490 01 65 numaralı telefondan ya da sayfanın altındaki whatsapp butonunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Dr. Yücel Demir'e Sorabilirsiniz
Soru İçin ARAYIN!

Kol Germe Ameliyatı

Kol estetiği oldukça kapsamlı ve farklı nitelikleri olan cerrahi müdahaleleri de içine alan bir estetik alanıdır. Kol estetiği alanına dair genel şikayetler kol kalınlığı, kol inceliği, kolda deri sarkmaları şeklinde sıralanabilir. Bu gibi kol estetiği problemlerine karşı kol estetiği operasyonları sizi şikayetlerinizden kurtarabilir ve sahip olmak istediğiniz ideal kol görünümüne sahip olabilirsiniz. Kol ameliyatı çok uzun süren bir ameliyat değildir ve durumunuza göre aynı gün taburcu olma imkanına sahip olabileceğiniz bir cerrahi operasyondur. Operasyondan kısa süre sonra normal yaşantınıza dönebilir, günlük rutinlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kol estetiği hakkında sık sorulan soruların cevaplarına sayfanın devamında ulaşabilirsiniz.

Kol Estetiği Kimlere Yapılır?

Kollarınızın üst bölgeleri yani pazu olarak adlandırılan bölgenin derisi yaşlanmayla sarkabilir. Kol estetiği aslında yalnızca yaşa bağlı olarak yapılan bir müdahale değil kiloyla ilgili problemi olan ve hızlı kilo alıp veren insanlarda da kol derisinde sarkmalar meydana geldiğinden gençleri de ilgilendirebilecek bir operasyondur. Bunların dışında kol sarkmaları genellikle yağ birikimleri ve deri sarkmalarıyla birlikte seyreder. Bu bölgelerde bulunan deri dokularının yumuşak kıvamda olması bu sorunun bu bölgede görülmesinde etkilidir. Bu sebeplerin dışında genellikle kalıtsal nedenlerden, fazla güneş altında kalma gibi durumlar neticesinde de bu bölgede çeşitli deri sarkmaları ve deformasyonlar görülebilmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol estetiği operasyonlarının çoğunluğu üst kol olarak adlandırılan bölgede gerçekleştirilmektedir fakat kişiler genelde çok görünür izler bırakabileceği korkusuyla operasyonlardan kaçınma davranışı sergilemektedir. Az veya orta düzeyde deri sarkmalarının yaşandığı durumlarda çok küçük kesilerle gerçekleştirilecek operasyonlarda ameliyat sonrası kalacak izler nispeten daha küçük hem de görünmeyecek yerlerde kalacaktır, dolayısıyla iz kalır endişesiyle operasyondan kaçınmamak gerekir.

Kol germe ameliyatı çoğunlukla yağ dokusunu alma ve fazla deriyi çıkarma gibi yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Zaman zaman kolda görülen duruma göre iki işlem bir arada da uygulanabilir. Bu estetik operasyon çoğunlukla koltuk altı bölgesinden dirsek bölgesi aralığını kapsayan bölgeye yapılmaktadır, en çok sarkma bu bölgede görülmektedir. Sadece yağ alma işlemi lipomatik ile yapılacaksa işlem küçük bir kesi ile yapıldığından küçük bir dikiş izi kalabilecek olsa da muhtemelen oldukça silik ve ufak bir iz olacaktır. Kol derisindeki sarkma oranı ve derinin altındaki yağ dokusu yapılacak olan operasyonun tekniğini belirleyici bir unsur olduğundan ötürü doktorunuzun muayenesi ve şikayetinizi doğru şekilde aktarmanız çok önemlidir. Kilo alıp vermeye bağlı olan kol sarkmalarında genellikle lipomatik ile liposuction yöntemi kullanılmaktadır. Bu liposuction yöntemiyle beraber fazla deri de cerrahi olarak alınmalıdır. Görülen vakaların bir çoğunda koltuk altından dirseğe kadar deri sarkması görülmektedir. Liposuction yönteminde aynı zamanda kolda sarkmanın artma riski de bulunmaktadır dolayısıyla bu aşamada çok dikkatli davranılması gerekir. Bu noktada cerrah tercihinizin önemi ön plana çıkmaktadır. Bu operasyonlarda tecrübeli ve deneyimli olan cerrahları tercih etmeniz yararınıza olacaktır.Hekiminizle yapacağınız görüşmede şikayetinizi açık ve net şekilde ortaya koymalı ve operasyon sonrası kolunuzun kavuşmasını istediğiniz görüntü hakkında da detaylı şekilde hekiminizle konuşmalısınız.

Kol Germe Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Kol inceltme ve kol ameliyatı genel anestezi yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Kol estetiği ve kol ameliyatı ortalama olarak 2 – 3 saat civarı sürmektedir. Operasyondan sonra doktorunuz size bir korse verecektir. Bu korseyi doktorunuzun öngördüğü süre boyunca takmanız iyileşme süreciniz açısından kritik önem taşımaktadır ve doktorunuzun söylediklerini uygulamanız yararınıza olacaktır. Doktorunuz kol korsesini yaklaşık 3 hafta takmanızı isteyebilir. Ameliyat sonrası çeşitli morluklar ve şişlikler belirli bir düzeye kadar normal olarak kabul edilmektedir. Ameliyata dair izler ve morlukların tamamen ortadan kaybolması yaklaşık olarak 1 – 1.5 ay sürebilir. Genellikle operasyondan sonra 1 gün hastanede istirahat etmeniz tavsiye edilmektedir. Bu esnada kolunuzu fazla hareket ettirmemeniz tavsiye edilmektedir. Kol estetiği sonrası doktorunuzun reçete edebileceği ilaçları düzenli kullanmanız çok önemlidir. Bu hem olası ağrılarınızı azaltacak hem de iyileşme sürecinizi oldukça hızlandıracaktır.

Kol inceltme ameliyatı genellikle genel anestezi yöntemiyle uygulanmakta olan bir cerrahi operasyondur. Ameliyattan yaklaşık 6 saat öncesinden itibaren bir şey yiyip içmemeniz tavsiye edilir. Ayrıca operasyondan 1 hafta – 10 gün kadar öncesinden itibaren aspirin de dahil olmak üzere kan sulandırıcı özelliği olan ve kanamaları artırıcı özellikleri bulunan ilaçları bırakmanız gerekmektedir. Eğer düzenli kullandığınız ilaçlar varsa bu noktada doktorunuzu bilgilendirmeniz yararınıza olacaktır. Kol estetiği olarak kabul edebileceğimiz kol ameliyatı yalnızca kol inceltme amaçlı değil aynı zamanda kolları kalınlaştırmak ve kolları inceltmek için de uygulanabilir.

Dr. Yücel Demir'e Sorabilirsiniz
Soru İçin ARAYIN!

Kol estetiği ameliyatı sonrasında çeşitli kanama ve sıvı birikmelerini önlemek adına operasyon yapılan bölgeye çeşitli drenler yerleştirilebilir. Bu drenler en geç 2 – 3 gün içinde çıkarılacaktır. Doktorlar genellikle bu operasyondan sonraki ilk günlerinizde kollarınızı yüksekte tutmanızı önermektedir. Operasyondan sonra kol korsesiyle beraber çeşitli bandaj ve pansuman malzemeleriyle operasyon yapılan bölge sarılabilir. Operasyonda genellikle kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığından operasyon sonrası dikiş aldırmanıza gerek kalmamaktadır.

Her ameliyatta olduğu gibi kol ameliyatı işleminde de operasyondan önce sigara içiyorsanız sigarayı bir süre bırakmanız oldukça yararınıza olacaktır. Ameliyat yapılan bölgede oluşabilecek kanama ve olası enfeksiyonlara karşı hijyene büyük önem göstermeniz gerekmektedir. Bu hijyen unsuru aynı zamanda operasyonun gerçekleştirildiği hastane ya da merkezin koşulları açısından da aynı önemi taşımaktadır. Bu sebeple tercih edeceğiniz hastane ya da merkezin koşullarını da operasyon öncesinde değerlendirmeniz gerekmektedir.

Kol ameliyatı sonrasında genellikle yaygın ağrılar yaşanmaz. Nadir de olsa az miktarda ağrı görülebilir. Bu gibi durumlarda hali hazırda doktorunuzun reçete etmiş olduğu ağrı kesici ilaçlara başvurabilir ya da tekrar doktorunuza danışabilirsiniz.

Kol Germe Sonrası Ne Zaman Spor Yapabiliriz?

Normal, rutin hayatınıza dönmeniz bir kaç gün içinde gerçekleşecektir. İlk iki hafta içinde günlük işlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz fakat bu süre içinde egzersiz ve ağır kaldırma gibi şeyler önerilmemektedir. Ağırlık kaldırma, yoğun egzersiz programları uygulama gibi hususlara ortalama olarak operasyondan iki ay sonra başlamanız daha yararlı olacaktır. Kol estetiği kol ameliyatı sonrasında kolunuzun iç kısımlarında operasyonun izleri görülebilir. Operasyon sonrası ilk zamanlarda hafif kabarık ve kızarık görüntüye sahip olan izler zamanla kabarıklıklarını kaybedecek ve rengi de gittikçe açılarak ten renginize yakın bir renge kavuşacaktır. Operasyon sonrasında 2 – 3 gün banyo yapmamanız tavsiye edilmektedir. Sosyal hayatınıza ve günlük rutinlerinize ortalama bir hafta içinde kavuşabilirsiniz. Fakat daha önce de belirtildiği üzere egzersiz ve sportif hareketlere başlamak için biraz daha temkinli olmanızda yarar vardır.

En Güncel Gönderiler

Buz Lazer Epilasyon

Dr. Yücel Demir
|

Ankara’da Buz Lazer Epilasyon & Fiyatı Ankara’da buz lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef lazer epilasyon fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara buz lazer epilasyon fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız iletişim sayfası‘ndaki formu kullanarak, 0312 490 01 65 numaralı telefondan ya…

Devamı

Lipomatik ile Yağ Aldırma

Dr. Yücel Demir
|

Vücut şekillendirme ve yağ aldırma amacı ile uygulanan yöntemlerden bir tanesi de lipomatik olarak bilinen Infrasonic Tickle Liposuction uygulamasıdır. Lipomatik yönteminin öne çıkan özelliklerinden birisi genel anestezinin yanısıra bazı vaka tiplerindeki lokal anestezi seçeneği olmasıdır. Operasyon ve iyileşme süreci klasik liposuctiona göre daha kısa sürmektedir. Ankara’da Lipomatik ile Yağ Aldırma…

Devamı

Karın Germe Estetiği

Dr. Yücel Demir
|

Ankara’da Karın Germe Estetiği & Fiyatı Ankara’da karın germe estetiği yaptırmak istiyorsanız Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef karın germe ameliyatı fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara karın germe fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız yukarıdaki formu doldurarak, iletişim sayfasından, 0312…

Devamı