Randevu ve Sorularınız İçin 0312 490 01 65

Sorularınız İçin!

  karın germe estetiği ankara

  Karın Germe Estetiği

  Ankara’da Karın Germe Estetiği & Fiyatı

  Ankara’da karın germe estetiği yaptırmak istiyorsanız Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef karın germe ameliyatı fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara karın germe fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız yukarıdaki formu doldurarak, iletişim sayfasından, 0312 490 01 65 numaralı telefondan ya da sayfanın altındaki whatsapp butonunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

  Dr. Yücel Demir'e Sorabilirsiniz

  Karın estetiği, karın bölgesinde meydana gelen sarkma, yağlanma gibi sorunları olan kişilerin sıklıkla başvurduğu bir estetik ameliyat olarak bilinir. Karın estetiği için cerrahi müdahale uygulanır. Ortalama ameliyat süreleri operasyon yapılacak alana göre değişmekle beraber yaklaşık 3 – 4 saat civarı sürmektedir. Zaman zaman karın estetiği ameliyatını çeşitli liposuction uygulamalarıyla desteklemek gerekebilmektedir.

  Karın germe ameliyatı genellikle kadınların daha sık başvurduğu bir estetik ameliyat olarak görülmektedir. Bunun yanı sıra erkeklerde de kısa zamanda hızlı kilo alıp verme sonrası uygulanabilecek bir operasyondur karın estetiği. Karın germe ameliyatını da içine alan karın estetiği, karnınızı istediğiniz yeni görüntüsüne kavuşturmak için sunulan en etkili yöntemlerden biri olarak gösterilebilir.

  Bu sayfada cevabını bulacağınız sorular:

  Karın Germe Çeşitleri Var mıdır?

  Karın germe ameliyatının birkaç farklı çeşidi bulunmaktadır. Genel olarak saymak gerekirse bunlar tam karın germe ameliyatı, kısmi karın germe ameliyatı ve ters karın germe ameliyatı olarak sıralanabilir.

  Tam karın germe ameliyatı literatürde abdominoplasti olarak geçmektedir ve bu operasyon tam olarak orta ve alt karın bölgesinde yer alan yağ dokularının ve sarkan derilerin alınması sayesinde karın duvarının daha gergin olması sağlanmaktadır.

  Estetik Karın Germe Ameliyatına Kimler Başvurmaktadır?

  Karın germe genellikle hızlı kilo alıp veren kişilerin başvurduğu bir yöntemdir çünkü aşırı miktarda kilo alımı ya da kaybı karın derisinde bir takım deformasyonlara neden olmaktadır. Ani ve aşırı kilo kaybında karın derisinde gevşeklik meydana gelir. Bu yaşanan karın derisinde gevşeklik, zaman zaman normal kilolara sahip kişilerde de görülebilmektedir. Normal kiloya sahip kişilerde bu sorunların ortaya çıkma nedeni genellikle genetik yatkınlık, çoğul gebelikler, çeşitli cerrahi işlemler olarak gösterilebilir.

  Kiloyla doğrudan alakası bulunmasa bile çeşitli sarkma ve yağ aldırma ameliyatı işlemi olarak da görülebileceğinden dolayı obezite tedavisi gibi düşünülebilecek bu cerrahi müdahalenin esasen obeziteyle bir alakası yoktur ve doğrudan obezite tedavisi gibi yaklaşmak ve bu şekilde değerlendirmek sakıncalıdır.

  Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Karın germe ameliyatı hastaların daha sıkı ve düz bir karına sahip olmalarına yardımcı olabilecek bir estetik ameliyat çeşididir. Karın germe ameliyatı uzman bir cerrah ve ekibi eşliğinde yapılmalıdır. Çoğunlukla genel anestezi kullanılan bu estetik ameliyat daha küçük operasyonlar için lokal anesteziyle de uygulanabilir. Karın estetiği kategorisine dahil edebileceğimiz karın germe ameliyatı operasyon yapılacak alanın büyüklüğüne göre 3 – 4 saat civarı sürmektedir.

  Dr. Yücel Demir'e Sorabilirsiniz

  Karın Germe Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıl Devam Eder?

  Operasyon sonrası açılan kesi sebebiyle göbeğin alt tarafında iç çamaşır altında yer alacak bir iz kalabilmektedir. Operasyondan sonra karnınız sargılı bir şekilde kalacaktır, bunun sebebi estetik ameliyat sonrası yaşanabilecek şişkinlik ve kanamayı önleme amaçlıdır. Estetik ameliyat sonrası karnın gergin durmaması için genellikle dizler arkadan yastıkla desteklenerek yatış sağlanır. Operasyon sonrası genellikle cildin altına dren adı verilen tüpler yerleştirilir ve en erken 2 gün içinde çıkarılır. Bu drenler olası kanama durumları için yerleştirilmiştir.

  Karın germe sonrası zaman zaman hematom adı verilen derinin altında kan birikmesi durumu görülebilir ve bazen yara ve dikiş izinde çeşitli enfeksiyonlar görülebilse de nadirdir. Bu gibi görülebilecek komplikasyonlara karşı cerrahınızın ve hekiminizin önerilerini dikkatle uygulamak bir hayli yararınıza olacaktır.

  Ameliyat Sonrası Normal Hayata Ne Zaman Dönülür?

  Bu estetik ameliyat sonrası hastalar genellikle 1 – 2 gün hastanede kalmaktadır. Hasta bir süre korse giyerek günlük hayatına devam eder. Hastalar 1.5 – 2 hafta içinde ise genellikle tamamen normal yaşantısına geri dönebilir.

  Dikiş Alınması Gerekli midir?

  Karın estetiği operasyonunda genellikle kendiliğinden erimekte olan dikişler kullanılmaktadır dolayısıyla karın estetiği operasyonu sonrasında dikiş aldırmanıza gerek kalmamaktadır. Bu estetik ameliyat sonrasında genellikle çeşitli şişlikler ve morarmalar görülebilir, bu normal ve geçici bir durumdur. Ameliyat sonrasında çoğunlukla herhangi bir özel bakım gerekmez ancak buna doktorunuz karar verecektir. Karın germe ameliyatı tekrar edilmesi gereken bir operasyon da değildir, çoğunlukla tek seferde sonuç verdiği gözlemlenmiştir.

  Doğum Sonrası Ne Zaman Karın Germe Yapılabilir?

  Karın germe doğum sonrası kadınların da başvurabileceği bir yöntemdir. Doğum sonrası bazen fazla deri ve yağlar mücadelelere rağmen bir hayli zor gitmektedir. Bazı kadınlar doğumdan sonra beslenme düzeni ve çeşitli egzersizlerle bu sorunu çözebilse de bazı kadınlar için bir hayli zorlayıcı olabilmektedir. Bu noktada göbek ve karın bölgesindeki bu sarkmalar en erken 1 yıl sonra ameliyatla giderilebilir. Bu operasyonda karındaki sarkan fazla deriler kesilerek sağlam olan deri dokusuyla tekrar birleştirilir. Doğum sonrası karında yaşanan gevşemeler ve sarkmalara karşı etkili bir çözüm önerisi olarak bu yöntem kullanılabilir.

  Karın Germe ve Liposuction Beraber Yapılabilir mi?

  Karın germe operasyonu genellikle yağ aldırma ameliyatı ile beraber yapılan bir işlemdir. Karındaki yağların da alınması gerekiyorsa bunun için ekstra bir operasyona gerek yoktur, aynı operasyonda hem karın yağları alınabilir hem de germe işlemi tamamlanabilir.

  Hatta, karın estetiğini sağlama amaçlı olarak öncesinde bölgede bulunan fazla yağların alınması sonrasında karın kaslarının güçlendirilmesi ve karın germe işleminin tamamlanması birçok hasta için uygulanması çok daha etkili olan bir işlemdir. Ancak vücudun başka bölgelerine gerçekleştirilecek liposuction operasyonlarının kapsamına bağlı olarak doktor tarafından önce liposuction operasyonunun tamamlanması ve ilerleyen süreçte karın germe ameliyatının gerçekleştirilmesi de önerilebilir.

  Doktorun operasyon kapsamlarını belirlerken ve şekillendirirken dikkate aldığı ana unsur hastanın genel sağlık durumu ve vücuttan alınması planlanan yağ miktarı olmaktadır.

  Karın Germe Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Karın germe ameliyatı öncesinde eğer sigara kullanıyorsanız operasyondan 2-4 hafta öncesinden itibaren sigarayı kesmeniz cerrahi operasyonun daha sağlıklı tamamlanmasına yardımcı olacak bir unsurdur. Kan sulandırıcı etkisi bulunan aspirin de dahil tüm ilaç ve besin katkılarını operasyon öncesi bırakmanız gerekmektedir, bu süreçte hekiminizi bilgilendirmeniz faydanıza olacaktır. Ayrıca eğer sürekli kullandığınız ilaçlar varsa bunları cerrahi operasyon öncesinde hekiminize bildirmeniz operasyonun sağlıklı geçmesi açısından yararınıza olacak unsurlardan bir tanesidir.

  Operasyon öncesi soğuk algınlığı, grip gibi rahatsızlıklarınız ya da herhangi bir enfeksiyonunuz varsa bunlar hekiminiz tarafından ameliyatın ertelemesine neden olabilir.

  Mini Karın Germenin Farkları Nelerdir?

  Bütün bu aktarılanların yanı sıra yalnızca göbek deliği altındaki bölgeye uygulanan ve mini karın germe olarak anılan bir operasyon da mevcuttur. Mini karın germe operasyonunda yalnızca göbek deliğinn aşağısı için cerrahi müdahale uygulanır ve bel ile kasıklara herhangi bir etkisi olmaz. Bu yöntem daha çok karın duvarında biriken yağın ortalama düzeyde olduğu ve karnın alt kısımlarında birikmesiyle karın derisinde sarkmanın yalnızca alt bölgelerde olduğu durumlarda tercih edilebilir bir yöntemdir. Temel olarak aynı mantığa dayanır fakat uygulama bölgesi daha küçük ve sınırlıdır.

  Karın Germe İzi Nasıl İyileşir?

  Operasyon sonrası kesi açılan bölgede iz kalabilir fakat bu izin olacağı bölge genellikle çok görünür yerlerde yer almaz ve iç çamaşırının içine giren bölgelere denk gelir. Doktorunuzun size tavsiye edeceği bir takım krem ve bantları kullanarak meydana gelen ameliyat izinin en az görünür seviyeye gelmesine katkıda bulunabilirsiniz.

  Bunun dışında ameliyat sonrası zaman zaman karın bölgesinde çeşitli kabarıklıklar, şişmeler ve morluklar görülebilir. Nadir de olsa iyileşme süreci ağrılı da seyredebilir. Doktorunuz bu noktada size gerekli tavsiyelerde bulunacak ve gerekli görmesi halinde ağrı kesici ilaçlar reçete edecektir. Genel olarak ilk şişliklerin ve morarmaların geçmeleri 1 ayı bulabilir. Bunun dışında karnın ideal halini alması ve tüm şişliklerle şikayetlerin neticelenmesi 6 aya kadar sürebilir.

  Hastaneden taburcu olduktan sonra bir süre doktorunuzun tavsiyeleriyle dinlenmek yararınıza olacak ve iyileşme süresine katkısı olacaktır. Her kişinin yapısı, dokuları, şikayetleri farklı olduğundan çeşitli noktalarda farklılıklar ve uygulama değişiklikleri olabilir. Bu konularda uzman hekiminize güvenmeli ve talimatlarını sıkı sıkıya uygulamalısınız. Yeni doğum yapan kadınlarda genellikle ameliyat hemen tavsiye edilmemektedir. Operasyon sonrasında belirli aralıklarla, zaman zaman doktor muayenesine gitmeniz de gerekebilir.

  Hamilelik sonrası kilolarımdan kurtulmak istiyorum, nasıl bir yol izlemeliyim?

  Hamilelik sonrası kilo problemi devam edenler için hekimlerin ilk önerisi ve hastaların başvuracağı ilk yol doğal bir süreç ile kilo kaybını hedeflemek olmalıdır. Hamilelikte alınması normal olan kilolardan bir beslenme uzmanı tarafından kişinin yapısına göre belirlenecek bir diyetin takibi ve hareket miktarını arttıran egzersizler ve sporla kurtulmak mümkündür. Ancak, hamilelik sürecinde normalin üzerinde kilo almış olan, hamilelik süreci öncesinde de ideal kilosunun üstünde olan veya metabolizması çok yavaş işleyen anneler için düzenli ve kontrollü beslenme beraberinde spor yapılması istenilen sonuçların elde edilmesinde yetersiz kalabilmektedir. İşte bu durumlarda ve doğal yollarla istenilen sonuçlara ulaşılamayacak hastalarda liposuction ve karın germe operasyonları tercih edilir nitelik taşımaktadır.

  Karın germe ameliyatından sonra ameliyat izleri belli olur mu?

  Maalesef karın germe ameliyatı sonrasında hiçbir iz kalmayacağını söylemek mümkün değildir. Kesi gerektiren cerrahi bir işlem olduğu için eriyebilir ameliyat ipleri ile kapatılan dikiş bölgesinde cilt dokusu yenilenecektir ancak ufak çapta bir iz kalacaktır. Estetik ve plastik cerrahi ameliyatlarında en çok dikkat gösterilen nokta cerrahi girişimin gerçekleştirildiği alanın mümkün olan en küçük ölçüde ve vücudun görünmeyen alanlarına açılmasıdır. Karın germe ameliyatında da cerrahi kesi çizgisi hastanın karın bölgesinde değil bikini bölgesinin içerisinde kalacak şekilde açılmaktadır.

  Hamilelik kilolarını verdikten sonra oluşan sarkma görünümü için ne yapabilirim?
  Karın germe ameliyatı ile düzelir mi?

  Karın estetiğinde bozulma ani kilo değişiklikleri yaşamaya bağlı olarak hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilmektedir. Ama kadınlarda neredeyse kaçınılmaz bir şekilde karın estetiğin bozulmasına yol açan ve kilo değişiminin özellikle karın bölgesinde yaşandığı süreç hamilelik olmaktadır.

  Hamilelik sonrası kilolarını veremeyen hastalar olduğu kadar, doğal yollarla kilo vermiş olmasına rağmen bölgede oluşmuş deformasyonu sağlıklı beslenme ve spor ile iyileştiremeyen annelerle de oldukça sık karşılaşılmaktadır. Çünkü kişinin karın estetiğindeki bozulma bir kilo problemi olmaktan daha çok bir cilt dokusu problemi olmaktadır. Karın bölgesinin deformasyonuna yol açan en önemli unsur hızlı kilo alıp verme sürecidir. Bunun sebebi ise cildin elastikiyetinin hızla alınan kilolara uyum gösterecek şekilde genişlemeye yetersiz kalmasıdır.

  Diğer taraftan alınan kiloların yavaş yavaş değil ama ani bir şekilde verilmesi, yağ dokularının aniden ortadan kalkmasına yol açmaktadır. Şeklini kişinin kilo almasına bağlı olarak genişlemiş dokuya göre almış olan cilt bu sefer hızla, içi boşalmış bir balon gibi çökmektedir. Cilt dokusunun yaşadığı bu ani değişimin yansıması ise oluşan sarkık görünüm olmaktadır. Karın estetiği operasyonu ile hamilelik sürecinin vücutta bıraktığı olumsuz izlerin ortadan kaldırılması ve karnın gergin görünümüne kavuşturulması mümkündür.

  Karın germe ameliyatından sonra tekrar hamile kalmamda bir sakınca var mı?

  Hayır, karın germe ameliyatı sonrasında hastanın hamile kalmasında hiçbir problem yoktur. Ancak, karın bölgesi yeniden yapılandırılmış olan bir hastanın operasyondan sonra kısa süre içerisinde yeniden hamile kalması operasyonun istenilen etkilerini azaltacaktır. Bu yüzden planlanan bir hamilelik varsa karın germe ameliyatının hamilelik sonrasına bırakılması veya hamileliğin karın germe ameliyatından en az 1 sene sonra düşünülmesi doğru bir tercih olacaktır.

  Karın germe ameliyatı ile hamilelik çatlakları da giderilebilir mi?

  Cilt dokusunda oluşan ve tıpta stria olarak ifade edilen deri çatlaklarının meydana gelmesi cildin elastikiyet anlamında gösterdiği yetersizliğin en belirgin sonuçlarından birisidir. Karın bölgesinde oluşmuş olan deri çatlaklarının derinliğine ve yoğunluğuna bağlı olarak karın estetiği operasyonunun kapsamı oluşturulmakta ve bölgede istenilen estetik görünümü sağlamak üzere çatlaklar giderilebilmektedir.

  Karın germe ve liposuction ameliyatlarının fiyatını öğrenebilir miyim?

  Operasyonların kapsamları hastanın isteklerine ve doktorun önerilerine göre planlandığı için fiyat bilgisi muayene sonrası netleşmektedir. Daha detaylı bilgi ve muayene talebi için +90 (312) 490 01 65 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

  En Güncel Yazılar
  Lazer Epilasyon Ankara

  Buz Lazer Epilasyon

  Dr. Yücel Demir
  |

  Ankara’da Buz Lazer Epilasyon & Fiyatı Ankara’da buz lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef lazer epilasyon fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara buz lazer epilasyon fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız iletişim sayfası‘ndaki formu kullanarak, 0312 490 01 65 numaralı telefondan ya…

  Lipomatik ile Yağ Aldırma

  Lipomatik ile Yağ Aldırma

  Dr. Yücel Demir
  |

  Vücut şekillendirme ve yağ aldırma amacı ile uygulanan yöntemlerden bir tanesi de lipomatik olarak bilinen Infrasonic Tickle Liposuction uygulamasıdır. Lipomatik yönteminin öne çıkan özelliklerinden birisi genel anestezinin yanısıra bazı vaka tiplerindeki lokal anestezi seçeneği olmasıdır. Operasyon ve iyileşme süreci klasik liposuctiona göre daha kısa sürmektedir. Ankara’da Lipomatik ile Yağ Aldırma…

  Karın Germe Estetiği Ankara

  Karın Germe Estetiği

  Dr. Yücel Demir
  |

  Ankara’da Karın Germe Estetiği & Fiyatı Ankara’da karın germe estetiği yaptırmak istiyorsanız Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef karın germe ameliyatı fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara karın germe fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız yukarıdaki formu doldurarak, iletişim sayfasından, 0312…

  Dr. Yücel Demir'e Sorabilirsiniz

  THULİUM LEKE LAZERİ

  Thulium Lazer ile Tedavi, 1927 nm dalga boyu ile çalışan bir fraksiyonel lazer sistemi olan Thulium cihazı ile gerçekleştirilen ve lazer teknolojisinin gelmiş olduğu üst seviyede imkanları sunan tedavi uygulamalarını ifade etmektedir. Medikal estetik doktorlarının olumlu sonuçlar sağlama konusunda gösterdiği başarıdan ötürü farklı problemlere yönelik birçok tedavide uygulamayı sıklıkla tercih ettiği Thulium Lazer teknolojisi sağladığı memnuniyet verici sonuçlar sebebiyle hastalar arasında da yaygın şekilde bilinir hale gelmiştir.

  thulium lazer ile cilt leke tedavisi
  Ankara Diyet ve Bölgesel Zayıflama : Diyetisyen Gülden Demir