Randevu ve Sorularınız İçin 0312 490 01 65

Sorularınız İçin!

  Meme Dikleştirme Ankara

  Meme Dikleştirme

  Ankara’da Meme Dikleştirme & Fiyatı

  Ankara’da meme dikleştirme yaptırmak istiyorsanız Estetik ve Rekonstrüktif cerrahi uzmanı Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef meme dikleştirme fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara meme dikleştirme fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız iletişim sayfası‘ndaki formu kullanarak, 0312 490 01 65 numaralı telefondan ya da sayfanın altındaki whatsapp butonunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

  Dr. Yücel Demir'e Sorabilirsiniz

  Meme Sarkıklığı Deformasyonu Sebepleri Nelerdir?

  Kadınların meme dokularında bazı nedenlere bağlı olarak çeşitli deformasyonlar meydana gelebilir. Bu deformasyonlar arasında memede sarkma görülmesi de vardır. Özellikle meme sarkması yapısal nedenlere bağlı olarak ya da doğum ve emzirme sonrasında gerçekleşebilir. Böyle bir deformasyon kadınların bir kısmını estetik açıdan rahatsız edebilir. Her ne kadar kadınların bir kısmı bu sarkma ya da içi boşalma görüntüsünü destekli sutyenler kullanarak çözme yoluna gitse de bu yöntem özellikle yaz aylarında ve tatillerde tam olarak işe yaramayabilir. Böyle bir durumda kadınlar meme dikleştirme ameliyatı olma ihtiyacına girebilirler.

  Meme Dikleştirme Operasyonu Nasıl Yaplır?

  Meme dikleştirme; duruma göre kendi dokuları kullanılarak bazen de memeye yerleştirilen bir silikon vasıtasıyla gerçekleştirilir. Bu sayede meme yukarı doğru toparlanır ve kadınlarda istenen görüntü sağlanabilir.

  Kadınların memelerinde hem yaşın ilerlemesine hem yapısal sebeplere hem de doğum ve emzirme süreçlerine bağlı olarak bazı sarkmalar meydana gelebilir. Memede oluşan bu sarkma görüntüsü kadınların bir kısmını ciddi anlamda rahatsız edebilir. Çünkü estetik açıdan rahatsızlık yaratabilecek bu durum bazen psikolojik anlamda da mutsuzluğa yol açabilir. Özellikle bu durumu kadınlar ağırlıklı olarak yaz aylarında ve tatillerde hissedebilirler.

  Aynı zamanda memedeki sarkmanın yanı sıra fazla yumuşak doku ve başka çeşitli deformasyonlar da rahatsız edici boyutlara gelebilir. Elbette tüm bu durumların yaşanmasında yaşın ilerlemesi, çok sık olarak kilo alma ve verme, doğum yapma, emzirme ve yanlış sutyenler kullanma da etkili olabilir. Aynı zamanda bazı kadınlar için memelerinin fazla büyük olması da sarkmaya ortam tanıyan bir durum olabilir. Bu nedenle bu sarkan göğsü toparlama ihtiyacı meydana gelebilir. Meme dikleştirme ameliyatı ile hastanın beklentilerini karşılayabilecek ölçüde memede toparlama yapılabilir.

  Meme Dikletirme İşleminde Silikon Kullanılması Zorunlu mudur?

  Silikon meme ameliyatı yalnızca meme büyütme operasyonu için yapılmaz. Çünkü zaman zaman meme dikleştirme işlemi silikon protez kullanılarak yapılır. Meme dikleştirme operasyonu için de silikon meme ameliyatı geçerli olabilir. Tabii silikon ameliyatı yapılıp yapılmayacağı da memedeki sarkma oranına ve memenin bazı yapısal özelliklerine göre kararlaştırılabilecek bir durum olur. Bazı durumlarda yalnızca sarkan göğsü toparlama işlemi de yeterli gelebilir.

  Meme dikleştirme ameliyatı çerçevesinde memedeki sarkmanın çok büyük boyutta olmaması halinde silikon ameliyatı uygulanarak memeler dik ve dolgun bir hale getirilebilir. Memedeki sarkmanın fazla olması halinde ise çeşitli sarkan göğsü toparlama teknikleri uygulanır. Bazı durumlarda hem silikon meme ameliyatı olarak nitelendirilebilecek silikon protez yerleştirilebilir memeye hem de sarkan göğsü toparlama teknikleri uygulanabilir. Bu noktada meme yapısının iyi bir şekilde incelenip ona göre karar verilmesi oldukça önemli olur. Uygulanacak üç yöntem de meme dikleştirme teknikleri arasında yeri olan etkili yöntemler olarak belirtilebilir.

  Dr. Yücel Demir'e Sorabilirsiniz

  Meme Dikleştirme Operasyonu Öncesi Değerlendirme Nasıl Yapılır?

  Meme dikleştirme operasyonu ve sonrası kadar bu sarkan göğsü toparlama kararı alınması da oldukça önemli bir noktadır. Çünkü meme dikleştirme işlemi öncesinde hastaya detaylı bir muayene gerçekleştirilir. Bu noktada hem meme başının yeri hem de memedeki bez miktarı ile alakalı çeşitli ölçümler yapılabilir. Benzer şekilde hekim hastanın meme dikleştirme ameliyatından beklentilerini de tam olarak bu süreçte öğrenir. Bu nedenle hastanın doktora karşı açık olması çok önemlidir. Meme dikleştirme ameliyatının yanı sıra ihtiyaç başka uygulamalar da varsa bu noktada ortaya konulur.

  Meme Dikleştirme Operasyonu Ne Kadar Sürer?

  Meme dikleştirme ameliyatı için anesteziye ihtiyaç duyulur. Meme dikleştirme operasyonu süresi de kullanılacak tekniğe bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu konuda doktor ile detaylı bir görüşme yapıldıktan sonra bir neticeye varılabilir. Ancak ortalama olarak meme dikleştirme ameliyatının iki ya da dört saat arasında sürdüğü de söylenebilir.

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Elbette meme dikleştirme ameliyatında ameliyatın öncesindeki ve ameliyat süresindeki özen çok önemlidir. Fakat bunların olduğu kadar meme dikleştirme ameliyatı sonrasındaki süreç de ayrı bir önem taşır. Ameliyatın ardından genellikle buz uygulaması da yapılır. Bunun yanı sıra hem hastanın konforu hem de memenin şeklini düzenlemek adına bir sporcu sutyeni giyilmesi gerekebilir. Ameliyatın ardından doktor hastanın hemen duş yapmasına izin vermez. Ancak hastanın durumuna göre değişebilecek şekilde birkaç gün sonrasında duş alınmasına izin verilebilir. Meme dikleştirme operasyonu sırasında atılan dikişler de ortalama olarak 15 gün sonrasında yine doktor tarafından alınabilir. Buna karşılık memenin şekli ve hastanın konforu düşünülerek en az bir ay kadar süreyle doktor hastanın sürekli olarak sporcu sutyenini kullanmasını isteyebilir. Bu sporcu sutyeni ile aynı zamanda hastanın ağrıları da azaltılabilir. Aynı zamanda pek çok hasta henüz iyileşme dönemindeyken bu sporcu sutyenleri ile kendilerini güvende hissedebilirler.

  Her silikon meme ameliyatı ve estetik cerrahi operasyonlarında olabileceği gibi ilk etapta meme dikleştirme ameliyatında da bölgede bir miktar ödem ve şişlik meydana gelebilir. Ancak bu ameliyat sonrasının doğal bir süreci olarak görülür ve hatta beklenir. O nedenle hastaların çok fazla endişeye kapılmasına gerek olmaz. Bu ödem ve şişlikler de iyileşme sürecinde zaman içinde azalacaktır. Aynı zamanda süreç ilerledikçe meme de olması gereken şekline dönmeye başlar. Fakat her ameliyatta olduğu gibi meme dikleştirme ameliyatı sonrasında da hemen bir değişiklik beklenmesi doğru olmaz. Memenin tam iyileşme sağlaması biraz da olsa zaman alabilir.

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Tekrar Sarkma Olur mu?

  Bazı meme dikleştirme ameliyatı yaptırmak isteyen hastaların merak ettiği konulardan bir tanesi de meme dikleştirme operasyonu oldukça sonra tekrar sarkma olup olmayacağı konusu olabilir. Bu konuda net bir şey söylemek çok da doğru olmasa da özellikle hamilelik ya da çok ciddi kilo değişimleri meme dikleştirme operasyonu sonrasında yeniden bir sarkmanın meydana gelmesine neden olabilir. Bu nedenle meme dikleştirme ameliyatı mümkünse hastalar artık çocuk doğurmama kararı aldıklarında yapılabilir. Bunun yanı sıra hastaların meme dikleştirme operasyonu sonrasında kilo artışlarına ve kilo kayıplarına da dikkat etmeleri gerekebilir tekrar bir sarkma sorunu ile karşı karşıya kalmamaları adına. Eğer hastaların kilo alıp vermelerinde sürekli olarak bir dalgalanma bulunuyorsa bu durum stabil bir hale gelene kadar meme dikleştirme işlemi yapılmayabilir de. Bu konuda gerekli açıklamayı yine doktor hastaya yapacaktır ve meme dikleştirme ameliyatı öncesinde hasta bu bilgiler ışığında ameliyatı yaptırma ya da biraz erteleme ihtiyacına girebilir.

  Meme dikleştirme ameliyatı hastalara hem konfor hem de ruhsal anlamda memnuniyet sağlayabileceği için önemli bir ameliyat olarak görülebilir. Bu noktada hastanın ameliyat öncesinde iyi bir araştırma yapması oldukça faydalı olur. Aynı şekilde hasta ve doktor görüşmeleri de hastanın karar alma konusunda etkili olabilecek bir durumdur. Hasta mutlaka bu görüşmelerde tüm merak ettiklerini doktora sorarak ameliyatın tüm aşamaları ile alakalı bilgi almalıdır. Aynı zamanda hasta ameliyat kararı almadan önce bilmelidir ki bu sürecin iyileşme aşamasında hastanın özenli ve dikkatli davranması gerekecektir. Her ne kadar dikkat gerektiren bir iyileşme süreci olsa da nihayetinde hasta beklediği ve istediği görünüme kavuşabileceği için keyifli bir süreç de olduğunu söylemek mümkün olur.

  En Güncel Yazılar
  Lazer Epilasyon Ankara

  Buz Lazer Epilasyon

  Dr. Yücel Demir
  |

  Ankara’da Buz Lazer Epilasyon & Fiyatı Ankara’da buz lazer epilasyon yaptırmak istiyorsanız Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef lazer epilasyon fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara buz lazer epilasyon fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız iletişim sayfası‘ndaki formu kullanarak, 0312 490 01 65 numaralı telefondan ya…

  Lipomatik ile Yağ Aldırma

  Lipomatik ile Yağ Aldırma

  Dr. Yücel Demir
  |

  Vücut şekillendirme ve yağ aldırma amacı ile uygulanan yöntemlerden bir tanesi de lipomatik olarak bilinen Infrasonic Tickle Liposuction uygulamasıdır. Lipomatik yönteminin öne çıkan özelliklerinden birisi genel anestezinin yanısıra bazı vaka tiplerindeki lokal anestezi seçeneği olmasıdır. Operasyon ve iyileşme süreci klasik liposuctiona göre daha kısa sürmektedir. Ankara’da Lipomatik ile Yağ Aldırma…

  Karın Germe Estetiği Ankara

  Karın Germe Estetiği

  Dr. Yücel Demir
  |

  Ankara’da Karın Germe Estetiği & Fiyatı Ankara’da karın germe estetiği yaptırmak istiyorsanız Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Yücel Demir’in Çankaya / Ankara’daki muayenehanesine başvurabilirsiniz. Yasal mevzuat gereği malesef karın germe ameliyatı fiyatlarını web sitesinde yayınlayamıyoruz. Eğer Ankara karın germe fiyatlarını öğrenmek için bu sayfaya ulaştıysanız yukarıdaki formu doldurarak, iletişim sayfasından, 0312…

  Dr. Yücel Demir'e Sorabilirsiniz

  THULİUM LEKE LAZERİ

  Thulium Lazer ile Tedavi, 1927 nm dalga boyu ile çalışan bir fraksiyonel lazer sistemi olan Thulium cihazı ile gerçekleştirilen ve lazer teknolojisinin gelmiş olduğu üst seviyede imkanları sunan tedavi uygulamalarını ifade etmektedir. Medikal estetik doktorlarının olumlu sonuçlar sağlama konusunda gösterdiği başarıdan ötürü farklı problemlere yönelik birçok tedavide uygulamayı sıklıkla tercih ettiği Thulium Lazer teknolojisi sağladığı memnuniyet verici sonuçlar sebebiyle hastalar arasında da yaygın şekilde bilinir hale gelmiştir.

  thulium lazer ile cilt leke tedavisi
  Ankara Diyet ve Bölgesel Zayıflama : Diyetisyen Gülden Demir