Randevu ve Sorularınız İçin 0312 490 01 65

Sorularınız İçin!

Lazer Lipoliz

Lazer Lipoliz

Lazer lipoliz, lazer destekli olarak yapılan liposuction yani yağ aldırma ameliyatı olmaktadır. Vücut şekillendirme ya da yağ aldırma uygulaması yaptırmak isteyen kişilerin tercih edebileceği yöntemlerden bir tanesi olarak gösterilebilir lazer lipoliz. Bazı hastalar kilo verme uygulamalarından olumlu sonuç aldıklarında ya da hiç kilo problemleri olmasa da bazı bölgelerini şekillendirmek istediklerinde lazer lipoliz yöntemine başvurabilirler. Ancak bir liposuction tekniği olan lazer lipoliz, kilo verme ya da obezite tedavisi olarak düşünülmemelidir. Aynı zamanda lazer lipoliz tekniği kadınlar üzerinde etkili olabileceği gibi erkeklerin de jinekomasti sorunların konusunda da bir çözüm olabilir. Bu şekilde lazer lipoliz uygulanacak vücuttaki yağlanma sorunu olan pek çok bölgede etkili olabilir. Lazer lipoliz yöntemini tercih edilebilir kılan faktörler arasında günlük hayata dönüş süresinin kısa olması gösterilebilir. Lazer yardımlı liposuction uygulaması lokal anestezi ya da genel anestezi altında yapılabilir.

Kişi ne kadar kilo vermiş olsa da ya da ne kadar herhangi bir kilo problemi olmasa da vücudundaki bazı bölgelerde bulunan yağlanmalardan bazen şikayetçi olabilir. Bu bölgesel yağlanmalar bazı durumlarda diyet ya da spor ile düzelmeyebilir. Elbette bölgesel yağlanmaların giderilememesinde beslenme, genetik ve benzeri pek çok faktör etkili olabilir. Bu nedenle hastalar yağ aldırma ameliyatı çeşitlerinden bir tanesi başvurma ihtiyacına girebilirler. Hastaların yağ aldırma ameliyatı olarak tercih edebileceği uygulamalardan bir tanesi de lazer lipoliz uygulaması gösterilebilir. Lazer lipoliz uygulaması bir diğer adı ile lazer destekli liposuction uygulamasıdır.

Lazer lipoliz uygulaması klasik liposakşın uygulamasına alternatif olarak ortaya çıkmıştır. Standart lipoliz yani liposakşın yöntemi ile arasında çeşitli farklar bulunur. Klasik liposakşın tedavisinin yöntemi farklı olmakla birlikte iyileşme süresi ve iyileşme sürecinde yapılması gerekenler de daha teferruatlı görülebilir.

Dr. Yücel Demir'e Sorabilirsiniz

Lazer Lipoliz Hangi Alanlarda Uygulanabilir?

Lazer lipoliz yöntemi göbek yağı aldırma dışında, bel bölgesindeki yağların, bel çevresindeki yağların, kollardaki yağların, kalçalardaki yağların, bacaklardaki yağların, gıdıdaki yağların ve daha pek çok bölgedeki yağların yağ aldırma ameliyatı ile alınmasına olanak tanımaktadır. Yöntemi, kullanılan cihazlar ve iyileşme süreci bakımından lazer yardımı ile yapılan lipoliz işlemi klasik lipoliz işleminden daha avantajlı görülebilir.

Lazer lipoliz ile yağ aldırma ameliyatı öncesinde hastaya genel anestezi ya da sadece yağ alınacak bölgeye lokal anestezi uygulanabilir. Bu karar hem hastanın sağlığına, hem yapılacak işleme, hem de hastanın tercihine göre verilebilir. Ancak öncesinde bir anestezi yöntemi uygulanması lazer ile lipoliz işleminin ağrısız bir biçimde yapılmasını sağlar. Lazer yardımı ile yapılacak lipoliz işleminde katılaşmış olan yağlar yumuşatılır ve ardından da yağlar çekilir. Bu şekilde sinir ya da kasların zarar görmesi de engellenebilir. Aynı şekilde lazer lipoliz ile yağ aldırma ameliyatı tekniğinde bölgede klasik liposuction işlemine göre morluk ya da kanama benzeri bir durum ile karşılaşılma ihtimali de en düşük seviyeye indirilebilir. Hastaların bir kısmının da bu nedenle liposakşın yerine lazer lipoliz ile yağ aldırma ameliyatı tercih ettiği söylenebilir.

Lazer Lipoliz Uygulaması Ne Kadar Sürer?

İnsanların ağırlıklı olarak ihtiyaç duyduğu göbek yağı aldırma işlemi bu yöntem ile sağlanabilir. Elbette ameliyatların yoğun olarak gerçekleştirildiği bölge de insanların yoğun olarak yağlanma problemi yaşadığı bölgeler ile alakalıdır.

Lazer lipoliz uygulamasının ne kadar süreceği işlem yapılacak bölge ve yağlanma oranına göre farklılık gösterebilir. Bu noktada kesin bir ifade kullanmak çok da doğru olmaz. Bu nedenle hastanın beklentileri ve ihtiyaçları ile alakalı doktor ile bir görüşme yapıp bilgi alması daha doğru olacaktır. Muayene sonrasında doktor hastaya işlem süresi ile alakalı ortalama bir cevap verebilecektir. Benzer şekilde lazer lipoliz sonrasında hastanın yatış işlemine ihtiyaç duyup duymaması ya da ne zaman taburcu edileceği konuları da bu faktörler doğrultusunda değişiklik gösterebileceği için yine en sağlıklı cevabı doktor ile görüştükten sonra almak mümkün olur. Bu konuda hastanın çevresinden duyduğu hikayeler doğrultusunda fikir sahibi olması yerine direkt olarak doktor ile görüşmesi oldukça önemli olur.

Lazer Lipoliz Ameliyatı Sonrası Neler Yaşanıyor?

Lazer lipoliz uygulaması sonrasında hasta az miktarda sertlik ve ağrı hissedebilir. Bu ağrının geçirilebilmesi adına doktor hastaya bazı ağrı kesicilerin kullanımını tavsiye edebilir. Ancak bu ağrılar iyileşme süreci içerisinde zaman içinde geçebilecek türden ağrılar olmaktadır. Genellikle lazer lipoliz ile yağ aldırma ameliyatı ardından uygulama yapılan bölgede bir iz ortaya çıkmaz. Aynı şekilde oluşabilecek morarmalar ya da kanamalar da oldukça düşük seviyede olabilir. Doktor hastanın lazer lipoliz işlemi sonrasında ortalama bir hafta süresince korse takmasını tavsiye edebilir. Tabii bu korse takma ihtiyacı ve korse takmanın süresi de lazer lipoliz uygulanan bölgenin genişliği ve uygulamanın büyüklüğü ile de alakalı olacaktır. O nedenle bu noktada da en sağlıklı bilgiyi kendi operasyonunuz için doktorunuzdan direkt olarak alabilirsiniz. Lazer lipoliz ile yağ aldırma ameliyatı sonrasında doktor hastanın sağlıklı beslenmesi ve tedaviden olumlu yanıt alabilmesi amacıyla bir beslenme programı da tavsiye edebilir. Özellikle doktorun bu yöndeki tavsiyelerine harfiyen uymanın önemi çok büyüktür. Hasta operasyon sonrasında bu noktalara özen göstererek istediği sonuca etkili bir biçimde ulaşabilir. Aynı şekilde hastanın iyileşme sürecindeyken çok sıcak yerlerde bulunmaması da önerilebilir. Hasta iki gün içinde duş almaya ve günlük hayatına devam etmeye başlayabilir. Bunun için bir istirahat dönemi gerekebilir. Hasta eğer iyileşme sürecinin sağlıklı geçmesini istiyorsa ve bu sürecin gereksiz yere uzamasını istemiyorsa mutlaka doktorunun önerdiği şekilde korse kullanımına ve doktorunun çeşitli tavsiyelerine dikkat etmelidir. Böylece hastanın iyileşmesi ve nihai sonucu alması da kolaylaşacaktır.

Bunun yanı sıra hasta ameliyat öncesinde doktoru ile yapacağı görüşmede mutlaka tüm beklentilerini doktoruna doğru ve tam biçimde anlatmalıdır. Böylece hem hasta sonrasında beklemediği bir durum ile karşılaşmaz hem de doktor hastanın beklentilerinin ne kadar gerçeği yansıttığı ve ne kadar gerçekleşebileceği konusunda hastaya bilgi verebilir. Aynı şekilde doktorun yağ aldırma ameliyatı öncesinde hastayı tanıması açısından ve ameliyatın seyri açısından hastadan sağlığı ile ilgili geçmişine yönelik birtakım sorular soracaktır. Bu sorular hastanın kullandığı ilaçlar, daha önce geçirdiği ameliyatlar ya da sahip olduğu hastalıklara yönelik olabilir. Dolayısıyla lazer lipoliz ameliyatının kararlaştırılabilmesi sürecinde de hastanın bu konularda doktora açık bir şekilde cevap vermesi gerekir. Aynı zamanda ameliyatı gerçekleştirecek doktor ve ameliyatın gerçekleşeceği yer de hasta açısından çok önemli olmaktadır. Bu nedenle hasta bu konularda tam anlamı ile emin olmadan kesinlikle karar vermemelidir. Sadece lazer lipoliz ile yağ aldırma ameliyatı konusunda değil tüm estetik cerrahi ameliyatlarında hasta ile doktor arasındaki güven ilişkisi oldukça önemlidir.

En Güncel Yazılar
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah | Dr. Yücel Demir

Dolgu

Dr. Yücel Demir
|

Dolgu uygulaması nedir? Dolgu uygulaması, insan vücudunun yapısında yer alan ve bu yüzden hastanın vücuduna tam uyum gösteren bir polisakkarit olan hyalüronik asit maddesinin cilt altına enjeksiyonunu ifade eden medikal estetik yöntemidir. Güvenilir olmasının yanı sıra, hyalüronik asit maddesinin dolgu uygulamalarında tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden bir diğeri ise ciltte…

Meme Küçültme Estetiği - Meme Küçültme Ameliyatı

Meme Küçültme

Dr. Yücel Demir
|

Meme Büyüklüğü Ne Gibi Sorunlara Yol Açar? Çeşitli faktörlere bağlı olarak bazı kadınlar normalden fazla büyüklükte memelere sahip olabilirler. İlk başta oldukça güzel bir durum gibi gözükse de fazla büyük olan memeler kadınlarda bazı rahatsızlıklara yol açabilir. Bunlardan en belirgin olanı ise boyun ağrılarıdır. Aynı zamanda büyük memelere sahip kadınların…

Meme Dikleştirme

Dr. Yücel Demir
|

Meme Sarkıklığı Deformasyonu Sebepleri Nelerdir? Kadınların meme dokularında bazı nedenlere bağlı olarak çeşitli deformasyonlar meydana gelebilir. Bu deformasyonlar arasında memede sarkma görülmesi de vardır. Özellikle meme sarkması yapısal nedenlere bağlı olarak ya da doğum ve emzirme sonrasında gerçekleşebilir. Böyle bir deformasyon kadınların bir kısmını estetik açıdan rahatsız edebilir. Her ne…

Dr. Yücel Demir'e Sorabilirsiniz

THULİUM LEKE LAZERİ

Thulium Lazer ile Tedavi, 1927 nm dalga boyu ile çalışan bir fraksiyonel lazer sistemi olan Thulium cihazı ile gerçekleştirilen ve lazer teknolojisinin gelmiş olduğu üst seviyede imkanları sunan tedavi uygulamalarını ifade etmektedir. Medikal estetik doktorlarının olumlu sonuçlar sağlama konusunda gösterdiği başarıdan ötürü farklı problemlere yönelik birçok tedavide uygulamayı sıklıkla tercih ettiği Thulium Lazer teknolojisi sağladığı memnuniyet verici sonuçlar sebebiyle hastalar arasında da yaygın şekilde bilinir hale gelmiştir.